Vše o dveřích - konečně na jednom místě!

Dveře a zárubně funkčně a esteticky dotvářejí prostory spolu se zařízením bytu a je jedno, zda jde o vchodové, nebo interiérové...

Vše o dveřích - konečně na jednom místě!

Prosklené dveře nebo klasické dveře se umísťují v interiéru vždy tak, aby nebránily při zařizování jednotlivých místností nábytkem. Je pro vás toto téma aktuální? Zajímáte si o montáž a údržbu dveří? V tomto ohledu vám může být nápomocný portál odverich.cz.

Dveře to není jen věc na otevírání a zavírání

Dveře musí mít správný rozměr, alespoň 80 centimetrů. Nejmenší šířkový rozměr 60 centimetrů se používá v koupelnách, toaletách, spíží nebo menších sklepích, dveřní konstrukce musí být pevná a stabilní, mít dobré akustické vlastnosti, pro klasické dveře stačí neprůzvučnost 30 - 35 dB.  O tomto tématu  aktuálně vypráví nový článek ´… a nic neslyšíte!´, konečně se dovíte, jak si poradit s nepříjemnými obtěžujícími zvuky. 

Jaký vybrat materiál?

Dveřní křídlo se vyrábí z desek nebo rámu, který bývá vyplněn dřevem, voštinou nebo dřevotřískou. Nejkvalitnější a nejdražší jsou celodřevěné dveře, nejlevnější jsou voštinové dveře. Dřevo je dřevo, to nic nenahradí, ale nejedná se o levnou záležitost. Vrací se obliba přírodních materiálů v podobě dýh s novými povrchovými úpravami, které se ještě víc přibližují vzhledu i struktuře dřeva. Nemalý zájem je o prosklené dveře, ovšem boom zaznamenaly bílé dveře - nelze se divit, bílé dveře rozjasní a sjednotí interiér.

A pak je nutné dveře sladit s podlahou

A jak sladit dveře s podlahou se dovíte v článku s tímto názvem, kde Ing. Milan Vrbík, senior designer z designérského studia design ATAK nabízí správný postup.  Za veškeré odborné informace ve výše zmíněném informačním portálu ručí společnost SOLODOOR, v současné době jedna z největších českých firem zabývající se výrobou interiérových dveří a obložkových zárubní, dále výrobní firma "J.A.P.", která dodává na trh stavební prvky vysoké kvality s nápaditým designem a společnost DESIGN ATAK, ateliér sdružující specialisty - designéry zaměřené na návrhy interiérů, produktový a grafický design.

O dveřích.cz