Vinylové nebo dřevěné podlahy? Každá má své kouzlo!

Vinylové nebo dřevěné podlahy? Každá má své kouzlo!

Stavíte nebo přestavujete rodinný dům? Tak to vás čeká mnoho povinností a rozhodnutí.  Hlavní úkol je správný výběr podlahy do všech místností.  V době ještě nedávno minulé byla dostupná pouze dřevěná variace. Dnešní trh nabízí i jiné alternativy - laminátové a vinylové podlahy, bambusové podlahy a exotické dřeviny (teak, jatoba, palisandr, eucalyptus, tauari, hevea,  zebrano atd.), které jsou charakteristické svou odolností.  Do popředí zájmu se dostal i laminát, který dokáže skvěle napodobit dřevo či kámen. Navíc je odolný, jednoduchý na údržbu a perfektně vydrží útoky domácích mazlíčků s drápky.  

Dřevěné podlahy – teplo domova

Nestárnoucí klasika používaná po staletí je dřevěná podlaha. Svým vzhledem zapadne do všech stylů. Dřevo vynikne v rustikálně laděných interiérech, báječně souzní s materiály jako kov a sklo.  Výhody dřevěných podlah - dlouhá životnost, vysoká odolnost, pevnost, pružnost, stálost a snadná údržba. Dřevo je ekologický materiál, elegance a pocit teplého domova se zde snoubí s nadčasovostí. Nevýhody – vyšší cena, větší náchylnost k mechanickému poškození, dřevo stále pracuje a absorbuje vlhkost. Velkým favoritem ve světě bydlení je materiál jménem vinyl. Vinylové podlahy se pyšní pružností, odolností a širokou paletou dekorů – nic do ní neprosákne. Výhodou je rychlé a jednoduché položení.

Plovoucí podlahy - Parkety Wölfel

Máte zájem o masivní plovoucí podlahy?  Nebo vás lákají exotické mozaiky a parkety?  Všechny výše uvedené typy podlah nabízí společnost PARKETY WÖLFEL, která se snaží svým zákazníkům vyhovět atraktivní cenovou politikou a kvalitou nabízeného sortimentu již od roku 1993. Oceníte obrovský sortiment produktů, individuální přístup k zákazníkovi, vysokou kvalitu výrobků, příznivé ceny a hlavně zázemí kamenných prodejen v Českých Budějovicích a Praze.