Víme, jak vybrat nejlepší žaluzie a rolety

Víme, jak vybrat nejlepší žaluzie a rolety

Chcete si pořídit novou stínicí techniku, ale nevíte, pro jaký druh se rozhodnout? Není se čemu divit, protože v dnešní době existuje celá řada možností, kdy každá z nich má své výhody, ale i nedostatky. S výběrem té správné možnosti vám může pomoci i následující článek, kde najdete několik praktických rad.

Venkovní rolety

Mezi oblíbený druh stínicí techniky v poslední době patří venkovní rolety. A není se čemu divit, protože mají celou řadu praktických výhod, které využijete v každodenním životě. Klasická venkovní roleta do okna potěší svými izolačními schopnostmi. V létě ochrání váš interiér před přílišným teplem, takže snížíte náklady na klimatizaci. V zimě zase poslouží jako další bariéra, která zabrání úniku tepla, což se může pozitivně projevit na vašem účtu za energie na vytápění. Kromě toho se dá roleta snadno ovládat, hodí se pro zvukovou izolaci i jako dobře nastavitelný prvek stínění.

Vnitřní žaluzie

Další variantou jsou vnitřní žaluzie. Ty však nemají téměř žádnou izolační schopnost. S jejich pomocí však jednoduše regulujete množství pronikajícího světla do interiéru. Kromě klasických žaluzií jsou k dispozici i efektní látkové, u kterých máte na výběr z mnoha designů pro jednoduché sladění s ostatním vybavením interiéru. Taková stínící technika je nejenom praktická, ale i krásná na pohled a funguje jako estetický prvek.

Nechte si poradit od profesionálů

Pokud stále váháte nad tím, jestli si pořídíte stínicí techniku a chcete poradit s výběrem ideální konkrétní varianty, rozhodně se vyplatí konzultace s odborníky. S tím vám mohou pomoci pracovníci ze společnosti Sundex. Přesné zaměření vždy provádí zkušený technik a až na základě konkrétních rozměrů je upravena konečná cena. Díky tomu přesně víte, za co platíte, a máte ve všem jasno.