Vestavěné skříně

V případě, že potřebujete do svého interiéru zakomponovat vestavěnou skříň, budete potřebovat vědět kolik taková stojí.  Jedním z faktorů ovlivňujících cenu levné vestavěné skříne je její samotná konstrukce.

Vestavěné skříně

V případě, že potřebujete do svého interiéru zakomponovat vestavěnou skříň, budete potřebovat vědět kolik taková stojí. Zpočátku alespoň přibližně. Když navštívíte nějakého výrobce skříně, můžete se setkat s odpověďmi typu: cena za běžný metr v závislosti na použitých materiálech a kování skříně.... Taková odpověď Vám určitě stačit nebude. Těžko budete vědět, který materiál je dražší a naopak, jaké posuvné kování skříně si můžete dovolit, které je vhodné pro Váš účel a podobně.

 

Cena vestavěných skříní

 
Jední z faktorů ovlivňujících cenu levné vestavěné skříně je její samotná konstrukce. Ta vyplývá mimo jiné z jejího konečného umístění. V případě, že máte k dispozici vyzděný výklenek, můžete ušetřit za materiál použitý na boky skříně. Není to ale úplně dokonalé řešení. Šaty se Vám mohou špinit od stěn. Vyzděné stěny většinou nejsou rovné a tak je starost i s těsněním posuvných dveří šatní skříně. Na zdi se také špatně montují police skříně, které bychom chtěli mít stavitelné. Proto se v praxi i do vyzděných výklenků instalují vestavěné skříně i s bočnicemi.
 

Vestavěné skříně z lamina

 
Nejpoužívanější materiál na stavbu vestavěných skříní je lamino (LTD). Důvody jsou prosté: cena je přijatelná a je takřka dokonalý výběr z desítek až stovek dekorů a barevných kombinací. Další výhodou lamina je snadná údržba skříně a větší tvrdost, než například u masivního dřeva. (často se lidé domnívají, že je masivní dřevo je na skříně lepší - ano je - ale spíše po "psychické" stránce. Masivní dřevo vždy mělo, má a bude mít svoji hodnotu a kvalitu - estetickou, na dotek, vůně apod.. Lamino na skříně je ale zkrátka tvrdší.. Vyzkoušejte sami..) Na hrany skříně se používá odolný materiál ABS. Zajímavé peníze můžete ušetřit použitím bílého lamina (které je vždy levnější, než barevné dekory) na místech, která nejsou vidět při zavřených dveřích skříně (vnitřní police, vnitřní stojky apod..)
 
 

Vnitřní výbava, kování vestavěných skříních

 
Vnitřní výbava vestavěné skříně nejsou jen police a příčky. K výbavě patří i šuplíky, výsuvné drátěné koše, šatní tyče a další více či méně speciální kování. Není problém objednat například skládací žehlicí prkno, které je napevno namontované ve skříni a rozložení je možné pohybem jedné ruky... Při výběru vnitřní výbavy skříně si musíte pečlivě promyslet kolik a jakého oblečení chcete uvnitř skladovat. Ponožky budou určitě přehlednější v šuplíku. Kravaty nebo kalhoty zase na výsuvném věšáku, kde se při skladování nepomačkají apod... Nezapomeňte na vnitřní osvětlení skříně. Například v IKEA je dostupné za dobrou cenu světlo s fotobuňkou. Nemusíte montovat vypínač osvětlení. K zapínání světla jsou k dispozici i různé bezdotykové systémy.
 
 

Posuvné dveře

 
Kování pro posuvné dveře skříně také dost ovlivní výslednou cenu. Na tomto kování se ale nedoporučuje příliš šetřit. Posuvné dveře skříně z lamina jsou dost těžké a jejich snadné posunování je při obsluze skříně klíčové... Skříně s posuvnými dveřmi.
 
 

Zaměření, návrh, doprava a montáž vestavěné skříně

 
Zaměření a návrh vestavěné skříně jsou výrobci poskytovány většinou zdarma. Za dopravu a montáž skříně se většinou platí. Při výběru vhodné firmy pro realizaci vestavěné skříně prozkoumejte nabídky od více dodavatelů. Mějte na paměti, že i když nějaká firma nabízí dopravu a montáž zdarma, že může být ve výsledku dražší, než firma, která si účtuje vše, ale levněji. Je logické, že někdo musí zaplatit zaměření i návrh i dopravu i montáž skříně. Šikovnější firmy umí tyto náklady skrýt mezi jiné položky.