Venkovní žaluzie – moderní zastínění oken

V poslední době se ve velké míře využívají exteriérové ​​žaluzie, které můžete spatřit v průmyslových a administrativních budovách.

Venkovní žaluzie – moderní zastínění oken

V poslední době se ve velké míře využívají exteriérové ​​žaluzie, které můžete spatřit v průmyslových a administrativních budovách. Venkovní žaluzie díky své barevností doplňují barevnou architekturu budovy a v případě kancelářských a polyfunkčních budov efektivně nahrazují vnitřní žaluzie, čímž se šetří stavební náklady ale i vnitřní prostor. V současnosti je trend umísťovat venkovní ​​žaluzie do rodinných a bytových domů.  Vnější žaluzie v sobě spojují funkci světelné, sluneční a stínící techniky. Venkovní žaluzie vám uspoří velké množství energie i v létě. Správně nakloněné lamely venkovních žaluzií odrážejí sluneční paprsky, tím zabraňují přehřívání interiéru a snižují nároky na chlazení budovy.

Venkovní žaluzie - nejkvalitnější  exteriérový stínící prvek

Venkovní žaluzie hlavní funkce  - odstínit ostré sluneční světlo, tím snížit množství tepla přeneseného do nitra stavby a na druhé straně co nejefektivněji využít denní světlo. Dále chrání vaše soukromí před nežádoucími pohledy sousedů a zároveň vytvářejí v interiéru příjemnou atmosféru. Venkovní žaluzie se zpravidla montují s krycím plechem, který chrání žaluzie ve vytažené poloze a zároveň je ukrývá před zraky zvenčí. Venkovní žaluzie je možné zabudovat i do fasády, naopak umístění exteriérových žaluzií na stávající okna často působí odstrašujícím dojmem. 

Rozdíl venkovní rolety a venkovní žaluzie

Rozdíl u venkovní žaluzie a venkovními roletami je patrný při světelném a tepelném záření směrem do interiéru. Žaluzie oproti roletám nedokážou vytvořit úplné zastínění.  Venkovní rolety navíc jednoduše vytáhnete nebo zatáhnete a v zimním období brání úniku tepla z místnosti. Venkovní žaluzie vám ovšem umožní větrání při zatažených žaluzií, a díky schopnosti klopení lamel, vám nabízejí plynulou regulaci osvětlení vnitřních prostor.   Sháníte venkovní žaluzie a potřebujete poradit? Obraťte se na odborníky s tradicí 25 let. Společnost Univers Tech s.r.o. je jedna z největších na trhu – jsou to specialisté v oboru stínící a vratové techniky.