Velikost sedací soupravy aneb usadit se musí celá rodina

Velikost sedací soupravy aneb usadit se musí celá rodina

Bez sedací soupravy by obývací pokoj rozhodně nebyl kompletní. Kam byste uléhali večer u televize? A kde by sedávaly návštěvy? Gauč je prostě základem každého obývacího pokoje a s tímto na paměti byste jej měli také vybírat.

Dalo by se říci, že čím větší je sedací souprava, tím lépe. Každý ocení, jakmile si může při sledování televize udělat skutečné pohodlí a natáhnout si nohy. Máte-li tedy dost místa, volte co největší model. A v opačném případě?

Využijte prostor chytře

Spoustu místa bez obětování volného prostoru vám nabídne rohová sedačka. Doma se nejspíš pohádáte, kdo bude sedět na tom nejlepším místě – přesně v rohu. Možnost opřít se, a ještě si natáhnout nohy je totiž perfektní.

Rohová souprava jednak nezabírá příliš místa, jednak vám umožní využít prostor efektivně. Co jiného byste dali do rohu? Pravděpodobně by zůstal nevyužitý.

Zakupte víc malých kusů

Kdo by si nepřál mít doma velkou sedací soupravu do tvaru písmene L, nebo dokonce U? Faktem je, že takové gauče se hodí opravdu jen do velkých místností, v průměrném bytě by zabíraly minimálně půlku obýváku. Pokud máte početnou rodinu, můžete to zkusit jinak. Dobrým řešením je sedací souprava 3+2+1. Když rozprostřete více dílů sedačky po místnosti, nároky na prostor nebudou tak vysoké.

Pořiďte si rozkládací model

Potřebujete-li prostornou sedací soupravu jen občas, třeba když se výjimečně jde celá rodina dívat společně na film, můžete vše vyřešit rozkládací variantou. Dalším skvělým tipem jsou i sedací pytle. Dají se přenést kamkoliv po bytě, do obývacího pokoje je donesete pouze tehdy, když tam budou potřeba.

Už víte, jaká sedací souprava se bude vyjímat u vás doma? Pokud stále nemáte tušení, podívejte se do e-shopu Lumax-nábytek.cz. Najdete tam sedačky klasické, rohové i sestavy 3+2+1. Samozřejmostí je doprava zdarma.