Vánoční osvětlení a bezdomovec

Vánoční osvětlení a bezdomovec

Muž seděl u počítače v internetové kavárně a ve skrytu duše doufal, že mu internet dá odpověď na otázku, jež ho trápila již po delší čas a na niž si nedokázal odpovědět sám. Seděl tu a za poslední peníze využíval služby internetové kavárny a na stránce http://www.t-zbozi.cz/vanocni-osvetleni právě studoval tématiku Vánoc a vánočního osvětlení.

Bylo totiž období Vánoc a i když nějaké vánoční osvětlení nemělo pro bezdomovce žádný využitelný význam, bylo to pro něho téma, které rmoutilo jeho opuštěnou duši.

Četl si tu o tom, jaké vánoční osvětlení se používalo v minulosti, kdy se začaly slavit první Vánoce... To aby si připomněl zašlé časy, kdy to ještě bylo tak, jak to má být, kdy ještě Vánoce neovládla reklama na vánoční dárky a Vánoce byly více obdobím setkání celé rodiny, než časem hysterických nákupů. Možná i uronil slzu při této dávno zapadlé a náhle na mysli vytanulé vzpomínce.Zvedl se od počítače a zamířil k východu z internetové kavárny. Prošel několika ulicemi osvětlenými mimo tradičních luceren i vánočním osvětlením, které mu opět připomnělo jeho tíživou situaci a zamířil k domovu. Tedy k parovodu, pod nímž spával a kde si nyní nechá zdát o tom, že jednou takové Vánoce i s vánočním osvětlením opět prožije.

Jen co si na ně nažebrá.