V roce 2023 byste měli o rekuperaci vzduchu přemýšlet i vy

V roce 2023 byste měli o rekuperaci vzduchu přemýšlet i vy

V posledních několika letech se rekuperace vzduchu dostala do popředí, protože představuje řešení, jak přivádět čerstvý vzduch do obytných prostor, aniž by docházelo k úniku tepla. Vzduch znečištěný zápachem a vlhkostí se za pomoci systému odvádí pryč, ale používá se jeho teplo. Jedná se tedy o nákladově efektivní systém, na jehož přednosti se zaměříme v následujících řádcích.

V první řadě rekuperace poskytuje zdravější prostředí pro život, navíc její instalací snížíte spotřebu energie.

Čistý a svěží vzduch

Jednou z hlavních výhod rekuperační jednotky je, že do místností přivádí čerstvý vzduch v podstatě 24 hodin denně, tedy ve dne i v noci. Odstraňuje pachy i škodliviny ze vzduchu a v neposlední řadě snižuje vlhkost v interiéru. Odvlhčování je obzvláště užitečné během chladnějšího ročního období.

Stávající topné systémy nebudou tak opotřebovávané

Přestože si to možná ani neuvědomujete, rekuperace do bytu doplňuje stávající topný systém tím, že redistribuuje teplo a zabraňuje jeho úplným ztrátám třeba přes střešní krytinu. Topný systém se tak méně používá k vytápění a vzhledem k menšímu zatížení je jeho životnost delší, protože nemusí pracovat tak intenzivně.

Eliminuje kondenzaci

Jestliže se potýkáte s kondenzací, jež je známá jako nejčastější příčina vlhkosti v nemovitosti, je na čase najít optimální řešení. Rekuperace vzduchu zajistí odstranění veškerých vodních par. Problém nastává hlavně brzy ráno, kdy kondenzát dopadá na okna, parapety a rámy. Poslední věc, kterou chcete řešit, je vlhkost, růst plísní a hniloba, takže rekuperační systém stojí za zvážení.

Pokud hledáte specialistu na rekuperační jednotky, obraťte se na společnost 4heat s.r.o., která má ve své nabídce produkty od renomované značky Aldes. Budete nadmíru spokojení nejen s cenovou politikou, ale i kvalitou a životností jednotek.