V dokonalé restauraci nesmí chybět kvalitní a stylový gastro nábytek

V dokonalé restauraci nesmí chybět kvalitní a stylový gastro nábytek

Široký sortiment nápojů, chutná kuchyně a příjemná obsluha jsou samozřejmě základními stavebními kameny úspěchu každé restaurace. Nicméně abychom se hostům opravdu zapsali do paměti tak, že se budou pravidelně vracet a doporučovat nás přátelům a známým, potřebujeme ještě mnohem víc.

Každá restaurace, vinárna, kavárna i hospůdka má mít svůj styl

Podnik, který má osobitou atmosféru, dokáže okouzlit mnohem snáze než provozovna, která působí zcela neosobně nebo dokonce neladně. Fantazii se tu meze nekladou. Samozřejmě můžeme podnik pojmout v oblíbeném steam punk stylu, vybavit ho ve stylu 60., 70, či 80. let nebo ho stylizovat tak, aby si hosté připadali jako v lodní kajutě. Motorkářský bar bude vypadat úplně jinak než fotbalová hospoda. A v kavárně určené primárně matkám s dětmi najdeme dostatek místa na hraní, spoustu hraček a pracovní stolečky. Většina podniků se ale nemusí výrazně odlišovat a specializovat na konkrétní skupiny; naopak stačí stylové dekorace a pohodlný nábytek do restaurace. Jen si musíme dát pozor, aby bylo vše sladěno.

Jak zařídit restauraci, aby se k nám hosté rádi vraceli?

V restauraci by mělo být příjemné a dokonale čisté prostředí. Záleží jen na nás, zda zvolíme čistý moderní design nebo ji pojmeme v romantičtějším duchu. Rozhodně bychom ale měli zajistit dostatek míst k sezení a restaurační nábytek rozmístit tak, aby hosté i obsluha mohli v plně obsazeném podniku bez obtíží procházet mezi stoly. Jako nábytek do restaurace volíme stoly s dostatečně rozměrnou plochou desky a pohodlné židle. Na zahrádku je vhodné umístit gastro nábytek vhodný do exteriéru. V kavárně si vystačíme s menšími stolky, které mohou mít kruhový nebo oválný tvar, a pohodlnými křesílky. A v baru nesmíme zapomenout na barové židle.