Užijte si léto naplno ve vlastním bazénu

Užijte si léto naplno ve vlastním bazénu

Počasí posledních let je ve znamení tropických teplot a dá se tušit, že tomu letos v létě nebude jinak. Pokud se ve vedrech chcete osvěžit, avšak nemáte náladu chodit někam na veřejná koupaliště a k rybníkům, které jsou plné sinic, pak je nejvyšší čas si domů pořídit vlastní bazén.

Jaké máte možnosti při výběru domácího bazénu?

Vybírat si můžete hned z několika variant. Klasikou jsou plastové bazény, které jsou vyrobené z vysoce odolného polypropylenu. Jedná se o řešení vhodné jak pro nadzemní, tak i pro zapuštěné verze, dovnitř domu i na zahradu. Prodávají se v oválných, obdélníkových, ale i kruhových tvarech, a to v rozměrech, jaké budete požadovat. Jejich velkou výhodou je kromě dlouhé životnosti i příznivý poměr kvality a ceny.

PVC je upravené tak, aby jej nepoškodilo UV záření ze slunečních paprsků, a nedošlo tím ke ztrátě původní barvy.

Luxusní řešení představují zapuštěné venkovní bazény. Pakliže ale chcete levný model pro venkovní využití, zvolte nadzemní bazény. Firma, která je dodává, garantuje rychlou výstavbu, takže v klidu stihnete koupání ještě v letošní letní sezoně.

Moderní variantou jsou foliové bazény. Jejich kouzlo tkví hlavně v tom, že díky speciální hydroizolační fólii mohou mít prakticky jakýkoliv tvar. Zároveň působí velmi pěkně z estetického hlediska, což oceníte v okamžiku, kdy bydlíte spíše v novějším, designově řešeném rodinném domě. Běžně se dodávají s různými doplňky, jako jsou bazénové schůdky, ale třeba i zastřešení, samozřejmostí je pak možnost koupit k bazénu rovnou i kvalitní a účinnou filtrační jednotku.

Nezapomeňte na bazénové příslušenství a doplňky

Pro venkovní využití jsou vhodné hlavně pískové filtrace. Dále vám spolehlivý prodejce určitě nabídne i chemické přípravky, díky nimž udržíte vodu v bazénu vždy v dobrém stavu a s ideální hodnotou pH tak, aby se v ní nemnožily bakterie.

Vlastní bazén je neocenitelným doplňkem domácnosti. Díky němu můžete zapomenout na tlačenice u koupališť a rybníků, osvěžit se budete moci vždy, jakmile dostanete chuť.