Už znáte výhody hliníkových oken?

Už znáte výhody hliníkových oken?

Nejen majitelé novostaveb, ale i ti, kteří se rozhodli pro celkovou rekonstrukci starších nemovitostí, jako jsou administrativní budovy či polyfunkční objekty, musí vyřešit otázku, pro jaká okna se rozhodnout. Dnešní trh je opravdu rozmanitý, a proto je důležité ujasnit si, co od nových oken očekáváte. Pomoci s výběrem by vám měly následující řádky, na nichž jsme shrnuli ty nejdůležitější výhody, jimiž hliníková okna disponují.

Úžasné rozměry

Trendem posledních let nejen ve světě, ale i u nás, jsou co největší prosklené plochy propouštějící maximální množství slunečních paprsků a denního světla. Pokud právě tohle od nových oken očekáváte a potřebujete osadit novostavby nebo pasivní a nízkoenergetické stavby luxusními okenními tabulemi, není co řešit. Hliníkové rámy oproti plastu unesou mnohem větší zátěž, a je proto možné vsadit do nich rozměrnější a těžší skleněné tabule, aniž byste se museli bát o narušení konstrukce. Hliníková okna jsou proto nejlepším řešením při výstavbě moderních objektů s rozlehlými okenními pásy.

Obdivuhodná odolnost

Plast i dřevo jsou sice oblíbenými okenními materiály, hliníku se však v ohledu celkové odolnosti v žádném případě nemohou rovnat. Samozřejmostí je také odolnost vůči povětrnostním vlivům a propastným změnám teplot. V rušnějších aglomeracích a zastavěných oblastech si je zamilujete pro jejich zvukovou izolaci, která nepropustí žádné rušivé šumy. Vidíte sami, že hliníková okna splní i ty nejnáročnější požadavky.

Bezpečnost na prvním místě

Oproti běžným materiálům je hliník spolehlivějším pomocníkem při ochraně vašeho majetku. Je silný a výjimečně odolný proti násilným deformacím. Vyzdvihnout musíme i prakticky nulové nároky na údržbu. Hliníková okna proto doporučujeme vždy používat tam, kde se očekává jejich nadměrná zátěž a riziko hrubšího zacházení.