Umělý ratanový nábytek se pyšní elegantním designem

Umělý ratanový nábytek se pyšní elegantním designem

V současné době výrobci zahradního nábytku používají různé materiály, přičemž trendem posledních let je umělý ratan vyznačující se hned několika přednostmi. V první řadě vás potěší, že si můžete vybrat z nepřeberného množství barev. Většinou se na terasách a zahradách vyjímají tmavší odstíny, jakou jsou šedá, hnědá a černá. Umělý ratanový nábytek se liší kvalitou materiálu, složením a povrchovou úpravou.

Umělý ratan se chlubí hned několika pozitivními vlastnostmi. Pravděpodobně vás nadchne, že umělý ratanový nábytek nevyžaduje žádnou náročnou údržbu, protože materiál dobře snáší proměnlivé počasí, což se o přírodním ratanu říct nedá.

Umělý ratanový nábytek si vás podmaní designem

Dalšími přednostmi umělého ratanového nábytku jsou atraktivní vzhled, nízká hmotnost, a dlouhá životnost. Ovšem životnost se odvíjí i od toho, v jaké kvalitě je umělý ratan, protože některé společnosti se snaží co nejvíce ušetřit na výrobě, což se potom projeví na životnosti nábytku.

Ohlížet byste se měli na konstrukci, která by měla být vyrobena z hliníku, protože právě hliník je na rozdíl od dřeva či jiného druhu ocele takřka nezničitelný. A v neposlední řadě vás umělý ratan dostane pružností, pevností a recyklovatelností.

Ratanový nábytek má široké uplatnění

Zahradní nábytek uplatníte nejen na zahradě, jak samotný název napovídá, ale také na terasách, balkonech, verandách a podobně. Uplatnění je opravdu široké, záleží pouze na vaší fantazii. Mnohdy se s ratanovým nábytkem setkáte i na zahrádkách u restaurací.

Cena bývá různá. Záleží na konkrétním modelu. Je zřejmé, že prostorná sedačka z ratanu bude mnohem dražší než malé křeslo. Doporučujeme obrátit se na specialistu, který má v této oblasti bohaté zkušenosti a dlouholetou praxi, protože vám dokáže nabídnout optimální řešení.