• GAMASTAR 2550D invertorový multifunkční svářecí stroj
    GAMASTAR 2550D invertorový multifunkční svářecí stroj

Ulehčete si práci s profesionální svářečkou

Ulehčete si práci s profesionální svářečkou

Velmi výkonné svářečky pro profíky lze u vybraných prodejců zakoupit i za sníženou cenu nebo na splátky. Jaké druhy svářeček jsou na trhu dostupné? Kolik zaplatíte za nezbytné příslušenství a doplňkové zboží? Sháníte-li svářečku pro poloprofesionální využití v domácí dílně a malé výrobě, využijte následujících tipů.

Profesionální svářečka CO2

Svářečky se klasifikují podle typu sváření a konkrétního využití. Svářet lze hliník netavnou elektrodou v inertním plynu (TIG), ručně obloukem (MMA) nebo tavnou elektrodou v aktivním či inertním plynu (typy MAG a MIG). Svářečka CO2 obyčejně umožňuje svařovat hliník metodou MIG i tvrdší materiály metodou MAG, například ocel. Zvládne tedy i to, co jiné kategorie svářeček nesvedou. Polyfúzní typy se hodí pro práci s plasty, plazmové na dělení materiálů do 8 mm, odporovou svářečkou lze jednoduše svářet jednotlivé body. CO2 svářečka je určena pro skutečné profíky, stejnou službu vám mohou udělat multifunkční poloautomaty.

Svářečka pro kutily a drobné řemeslníky

K domácímu použití v garáži a dílně se hodí snadno přenosné invertory, jež umožňují většinou MMA, TIG metody, některé i plazmové sváření a multifuknční druhy dovedou všechno. Invertor je svářečka využívající stejnosměrné napětí na rozdíl od transformátorového typu pro střídavé napětí. Nízká hmotnost a malé rozměry svářečky jsou pro účely domácí dílny a malé výrobny ideální. Budete-li často svářečku přenášet, pomůže vám praktický popruh pro snazší manipulaci. V některých prodejnách vám k nákupu konkrétního druhu svářečky darují zdarma i příslušenství, jako jsou samostmívací svářecí kukly, úhlové brusky, kabely, hořáky a lahve s CO2 náplní. Někde naopak musíte vše dokupovat zvlášť, vyplatí se proto sledovat všechny akce, dostupnost příslušenství a podrobně se zabývat poměrem ceny/výkon. Potřebujete-li se s výběrem poradit, neváhejte kontaktovat dodavatele, kteří se na svářecí techniku specializují a umí odhadnout, co je pro vaše účely nejvhodnější.