Trampolína na zahradu – zábava pro celou rodinu

Trampolína na zahradu – zábava pro celou rodinu

Snad všechny děti rády skáčou. Proč jim nedopřát skvělou zábavu, díky níž si užijí spoustu legrace, a navíc podpoříte jejich pohybové aktivity na čerstvém vzduchu? Toto sportovní vyžití budou mít hned u domu a vy navíc budete šetřit vaši peněženku.

Je z čeho vybírat

Ne všechny trampolíny na zahradu jsou prostorově náročné. Máte-li malou zahradu, vsaďte na stojací modely s průměrem rámu do 2 m, jejichž nezbytnou součástí je ochranná síť. Pokud jsou vaše ratolesti v předškolním věku, pořiďte jim trampolíny pro nejmenší. V tomto případě se jedná o speciálně navržené trampolíny, u nichž se v první řadě dbá na bezpečnost dětí. Místo kovových pružin u nich naleznete elastické držáky a madlo určené k přidržování během skákání. Měkké polstrování zajistí bezpečné přistání, pokud dítě špatně došlápne. Nespornou výhodou této trampolíny je fakt, že se může používat jak venku, tak vevnitř.

Proč je skákání na trampolíně zdravé?

V prvé řadě uvolňuje energii, kterou jsou děti doslova nabité. S tím souvisí i efektivní spalování kalorií, neboť skákání patří mezi aerobní aktivity. Pokud ženy trápí celulitida, díky skákání na trampolíně se jí ve velmi brzké době zbaví. Dochází totiž k ideální stimulaci oběhového systému a podpoře lymfy. Děti, jež pravidelně skáčou, mají posílené svalstvo a zlepšuje se jim koordinace pohybů. Jak už bylo zmíněno v úvodu, skákání na trampolíně je velká zábava. Dochází totiž k vyplavování endorfinů neboli hormonů štěstí.

Nezapomínejte na bezpečnost

Ať už se rozhodnete pro velmi oblíbené stojací trampolíny, nebo modely zabudované do země, v žádném případě by jim neměla chybět ochranná síť. Dále se doporučuje skákání vždy jen 1 osoby, aby se minimalizovalo riziko úrazů srážkou dětí. Skokani by rovněž neměli přeceňovat své síly, a proto se vyhnou nebezpečným skokům a saltům. Samozřejmostí je také dohled dospělého.