Toužíte po posuvných dveřích? Pak potřebujete kvalitní stavební pouzdro

Toužíte po posuvných dveřích? Pak potřebujete kvalitní stavební pouzdro

Posuvné dveře jsou absolutním hitem v designu interiérů posledních let. Vypadají moderně, zabírají málo prostoru, takže jsou skvělým řešením do malých bytů, navíc je ocení handicapovaní, protože se snadno otvírají. Úplně nejelegantněji působí posuvné dveře zasouvající se do pouzder ve zdi. Pokud ovšem toužíte po tomto řešení, budete muset vybrat i správné dveřní pouzdro.

Stavební pouzdra jsou dodávána jako hotový výrobek. Nejde je nijak zkrátit a upravit, aby seděly právě k vám domů, takže je potřeba vytvořit ve zdi otvor o správné velikosti a také zvolit dobré pouzdro.

Hlavní kritéria při výběru

Za prvé musíte vědět, zda budete dveřní pouzdro instalovat do zděné nebo SDK příčky. Pouzdra se vyrábí pro zděné i sádrokartonové příčky, ale je v nich rozdíl, hledejte tedy u vybraného typu tuto informaci.

Další důležitou věcí ke zvážení jsou rozměry. Velikost se bude lišit zejména podle toho, zda sháníte pouzdro pro jednokřídlé či dvoukřídlé dveře. Svou roli hraje samozřejmě i tloušťka, často označována jako síla. Musíte počítat s tím, že například pouzdro o síle 82 mm bude mít po omítnutí celkovou sílu minimálně 100 mm. Hodí se tudíž třeba tehdy, když stavíte příčky z Ytongu 100 mm. Samozřejmě se dají sehnat i pouzdra atypických rozměrů. Posuvné dveře jsou čím dál běžnější a spolu s tím roste i výběr pouzder.

Prověřené značky jako záruka kvality

Ačkoliv byste si mohli myslet opak, posuvné dveře nejsou úplnou novinkou. Podnikatel Giuseppe Berardi dostal nápad zasouvat posuvné dveře do pouzdra už v roce 1989. Založil firmu Scrigno, jeho pouzdra se prodávají dodnes a patří k těm nejlepším na trhu.

Další známou firmou vyrábějící pouzdra pro posuvné dveře je JAP. Na trhu je přes 20 let a boduje zejména nápaditým designem kombinovaným s přijatelnou cenou.

Stavební pouzdra obou jmenovaných značek najdete v sortimentu firmy ATEX Planá s pobočkami v Plané nad Lužnicí, Praze, Českých Budějovicích a Jihlavě. Právě na jejích webových stránkách atex-plana.cz si můžete prohlédnout katalogy značek JAP i Scrigno.