Tapety do dětského pokoje

Tapety do dětského pokoje

Existuje velké množství tapet do dětského pokoje, které by se mohly hodit i do toho vašeho. Jak ale vybrat tu správnou? Je třeba položit si na úvod několik otázek. Pro jak velké dítě je tapeta určena? Velký rozdíl bude, jestli je vašemu potomkovi pět let, deset, nebo patnáct.

Zohledněte věk

V pěti letech bude zřejmě ještě fascinován kreslenými hrdiny z pohádek, bude mít rád pestré barvy a do jeho vkusu nebude těžké se trefit. V deseti letech už to bude výrazně složitější. Může preferovat některé barvy, bude mít už jiné spektrum zájmů než kreslené pohádky. Jako školák už má jistě i jinak zařízený pokoj, co se týká vybavení. No a je-li mu patnáct, tak to už je kapitola sama pro sebe, takového byste měli nechat vybrat si podle sebe a nemontovat se mu do toho. Při výběru také hraje velkou roli, zda jde o chlapce nebo dívku, má-li pokoj dohromady víc dětí apod. Důležité je také vědět, jaké zájmy váš potomek má, co ho baví, abyste třeba zarytému potápěči nekupovali tapetu s hokejisty apod. Při výběru je třeba vzít v potaz dispozice, velikost a orientaci pokoje. Svou roli hraje také styl nábytku v pokoji.

Pro menší děti jsou určené zejména papírové tapety s opakujícím se vzorem. Jsou poměrně levné, snadno se nahradí při poškození. Naopak vliesové jsou mnohem odolnější, jsou prodyšné a omyvatelné. Potřebujete mít tapetu rychle na zdi? Potom volte některou z nabídky samolepicích tapet, kterou zvládnete nalepit za pár minut. Do menšího pokoje použijte tapety ve světlejších barvách a odstínech a rovněž se hodí spíš drobnější vzory. Zvolíte-li pruhy vodorovné, opticky se tím místnost rozšíří a sníží strop. Naproti tomu svislé pruhy opticky protáhnou pokoj do výšky. Vyberte vašim dětem do pokoje motiv, který se jim bude líbit, nebo nechte ty starší se na výběru podílet, a vytvořte jim z pokoje opravdové království.