Stoly vhodné do každého interiéru

Stoly vhodné do každého interiéru

Něco na té idee kulatého stolu coby smírného východiska komplikované situace bude. Nad dobrým jídlem se toho ke spokojenosti mnoho vyřeší.

Jak to ale udělat, aby vám stůl život spíš nekomplikoval? Vybrat si ten správný není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát, bude se kolem něj totiž točit podstatná část života vaší domácnosti. Koupíte-li si stůl kulatý, je potřeba pamatovat na to, že ukrojí v místnosti poněkud více prostoru. Pokud tedy obýváte klasickou panelákovou kuchyni, kde si tvůrce s prostorovými dispozicemi moc hlavu nelámal, volte raději standardní obdélník. Zůstali jste už bez potomstva, které (no konečně) odletělo z rodičovského hnízda? Zato když se vrátí, přivezou i vnoučata. Pak oceníte variantu rozkládací.

 

Pamatujte navíc na to, že potřebujete o něco prostornější, než odpovídá přesně počtu strávníků, kteří u něj většinou budou sedět, jinak si nebudete mít kam ani odložit slánku a pepřenku.

Nebo naopak, jste sami vy, kdo má malé dítě? Pak asi pro vás nebude perfektní stůl skleněný, který je sice krásný, ale „neorazítkovaný” tříletou ručičkou vydrží přibližně deset minut. Dřevo se do moderně pojatého interiéru zkrátka nehodí? Pak si místo kombinace kovu a skla v současnosti můžete pořídit i takové, které mají desku z plastu. Plastový nábytek už totiž dávno nemá místo jen na našich zahradách, jeho odolnost a snadnou udržovatelnost rozhodně oceníte i doma.

 

A abychom škálu materiálů doplnili, tak i dřevo lze zkombinovat. Skleněná deska robustní základ odlehčí. Stůl totiž bude rozhodně stát v centru pozornosti každé místnosti. A nezapomeňte i na to, že by měl být adekvátně osvětlen. Do malých místností volte spíše svítidla přisazená. Pokud jste však podlehli kouzlu spojení obývacího pokoje s kuchyní, takže máte k dispozici velký otevřený prostor, můžete si dovolit i o něco výraznější svítidlo. Pamatujte ale i tak na to, ať se s nábytkem příliš „netluče”.