Stínící technika je nezbytnou součástí dnešního moderního bydlení

Základem ochrany před vnějšími podmínkami je dobrá izolace a kvalitní okna. 

Stínící technika je nezbytnou součástí dnešního moderního bydlení

Pokud začnou letní vedra, bude lépe z hlediska úspor na energiích a také zdraví stínit než chladit. Dobré stínění se postará o 7 až 10stupňový rozdíl teplot interiéru a exteriéru. Stažena venkovní žaluzie v zimě zlepšuje tepelně izolační parametry okna. Navíc předokenní rolety dokážou snížit hluk z ulice až o 16 decibelů Pouze je na výběru uživatele, zda zvolí vnitřní žaluzie, rolety nebo venkovní žaluzie. Vertikální žaluzie jsou svislé široké lamely vyrobené z látky, dřeva nebo plastu.  Výhodou tohoto systému stínění je, že jej lze instalovat i do oblouků, šikmin či rohů. Dají se ovládat mechanicky nebo elektronicky.
 

Horizontální žaluzie – variabilní regulace pronikajícího světla

 
Objednat si můžete nejen vertikální žaluzie, ale také horizontální žaluzie, díky kterým lze variabilně regulovat množství světla pronikajícího do interiéru i stupeň soukromí - nastavením lamel v požadovaném úhlu lze částečně i zcela zakrýt okno. Velmi oblíbené v moderních interiérech jsou panelové závěsy.  Fungují na principu posuvného systému - ploché lišty s kolečkovým mechanismem, na které jsou připevněny široké a dlouhé pásy látky. Další  výhody - snižují prašnost v domácnosti a chrání okna před mechanickým poškozením, stejně jako soukromí členů domácnosti.
 

Pergoly – elegance na terase

 
Na stínění teras se nejčastěji používají pergoly. Novinkou je pergola ukotvena do zdi pomocí dvou nastavitelných konzol. Při tomto typu markýz pohled není rušen výsuvnými rameny, markýzy totiž funguje na principu protitahu - tak je látka neustále pověšená a napnutá i při částečném vysunutí.  Zbývají dokoupit sítě proti hmyzu. A kde nabízejí a montují stínící techniku na vysoké profesionální úrovni? Kde zajišťují servis a odborné poradenství? Společnost PROFIFLEX s.r.o. je tady pro vás!