Stěhování nábytku a jak si poradit

Stěhování nábytku a jak si poradit

Nové zaměstnání, stěhování za rodinou jsou v poslední době příčiny, proč se lidé stěhují. Není to nic neobvyklého a člověk tak má před sebou nový začátek, kde se začíná prakticky od nuly. V novém bydlišti nemá člověk přátele, tak, jako tomu bylo dříve a je to tedy velká výzva a změna v životě člověka. Aby vše proběhlo tak, jak má a člověk nebyl ve stresu, je třeba si vše dobře naplánovat.

Dobrý plán, polovina úspěchu

Stěhování je docela velká akce, která vyžaduje určitě dobrý plán a strategii. Jen tak se člověk vyhne případnému zmatku a stresu, který stěhování většinou provází. Každý, kdo má v plánu se přestěhovat, si musí sepsat pár bodů, podle, kterých je třeba se řídit. Stěhování nábytku může ale také být jednodušší a to v případě, že si člověk opatří i nějaké pomůcky právě pro stěhování nábytku, který je většinou těžký a veliký.

Plán stěhování také zahrnuje náležitosti, jako je odhlášení energií, změnu bydliště je třeba nahlásit také na příslušných úřadech, ve škole nebo u lékaře. Pokud si člověk všechno zapíše a bude postupně odškrtávat, může si být jist, že na nic nezapomene.

Stěhování nábytku

Velká skříň nebo komoda může být poměrně tvrdý oříšek, nebo spíš těžký oříšek. Stěhovací háky nebo pojezdová kolečka s flexibilní výklopnou destičkou pro lepší manipulaci s nábytkem mohou být skvělými pomocníky při stěhování nábytku. Takovou snadnou manipulací lze také zabránit poškrábání podlahy, stěn nebo jiných doplňků v domácnosti. Vozíky pro manipulaci většího počtu krabic jsou rovněž vhodné pro celé stěhování, kdy lidé tak mohou ušetřit kroky a námahu.

Ovšem stěhování nábytku nemusí nutně znamenat klasické stěhování, nýbrž jen přemístění nábytku jinam. Ale i v tomto případě je možné využít pomocníky pro stěhování, které byly zmíněny výše. Interiér tak po přemístění nábytku již nebude tak nudný a zastaralý.

Stěhovací firma

Při stěhování je nutné se rozhodnout, zda si člověk vše zařídí sám nebo si na vše pozve odbornou stěhovací firmu. Ta nabízí své kvalitní služby v této oblasti a dokonce se zde nabízejí i služby v podobě stěhování na klíč. Je to velmi výhodné zejména pro časově vytížené jedince. Jsou to služby od A - Z. Stěhovací firmy mají k dispozici prakticky vše, co je potřeba, dostatečně velké vozy, pomůcky pro stěhování, jsou také náležitě pojištěny pro případ poškození nebo odcizení  a podobně.

Stěhování svépomocí

I tato možnost je samozřejmě reálná, ale člověk zde musí počítat s tím, že jde o poměrně náročnou fyzickou práci. Vše se dá ale dobře zvládnout právě díky dobře naplánované akci a s pomocí party kamarádů, kteří budou ochotni o víkendu pomoci. Je k tomu ale také potřeba dostatečně velký vůz, kterým nábytek lehce člověk přepraví. Mnozí jej ale nemají a tak jediným řešením je zapůjčit si vůz v autopůjčovně. Tady si člověk může vybrat jaký vůz mu bude vyhovovat. Výhodou v tomto případě je, že má zákazník vozidlo k dispozici po celou dobu pronájmu a není tak vázán na čas.