Splňte si svůj sen - pořiďte si vlastní bazén

Jaký bazén si pořídit? Zapuštěný či nadzemní, to je to oč tu běží. A my si dnes představíme výhody nadzemních bazénu. A hlavně důvody, proč si koupit bazén u profesionálů a ne v akci v supermarketu.

Splňte si svůj sen - pořiďte si vlastní bazén

Bazény zapuštěné v zemi vyžadují přítomnost odborné firmy, která bazén uvede do provozu. Tento luxus a nadstandard není pochopitelně zadarmo. A co si budeme povídat, pro běžné ochlazení v horkých slunečních dnech zcela postačí nadzemní bazén. Cena těchto bazénů je odvislá od velikosti a díky nízké cenové relaci si tento výrobek může pořídit opravdu každý. Postavit si na zahradě nadzemní bazén dokáže i méně zručný člověk. Zejména děti bazény milují, a tak vedle trampolín, nůžkového stanu vidíme na zahradách stát i levné bazény.  Hlavní výhodou těchto výrobků je nízká pořizovací cena, absence stavebních prací, výkopů a jiných úprav.  Jednoduše najdete rovný a hladký povrch, bazén napustíte vodou a není co řešit.  Nevýhody nadzemních bazénů - omezené rozměry a hloubka (max. 1,3 m). Průměr bazénů se pohybuje od cca 1,80 m do 5,5 m. Výška bazénů je od půl metrů do 1, 32 m. Největší nadzemní bazén se pyšní těmito rozměry – 3,5 x 7,36 m. S příchodem zimy je nutné vyřešit složení a uložení bazénu a také nelze opomenout špatnou cirkulaci vody. To vše nemění nic na skutečnosti, že v letních měsících jdou nadzemní bazény na dračku.

Komfortní nadzemní bazény

Pokud nehodláte budovat zapuštěný bazén, tak vás zajisté bude zajímat, že trh nabízí nadzemní bazény kovové, bazény plastové a bazény vyrobené z PVC. Ideální jsou bazény vyrobené z pevného plastu, jež tvoří ocelový skelet. Na trhu se můžete setkat s bazény, které se vytvarují až po napuštění vody. Oba dva způsoby se zpravidla kombinují a nelze objektivně říci, která alternativa je lepší. Vhodnější je nákup bazénů z pevných materiálů, neboť měkká folie se snadno může protrhnout. Bazénovou folií samozřejmě neprotrhnete běžným užíváním, ale ostrým předmětem, který do bazénu nepatří. Je dobré, aby cena nadzemního bazénu zahrnovala i filtrační jednotku. U těchto výrobků se můžete setkat pouze se dvěma druhy čistícího zařízení – kartušová nebo písková filtrace.  Kartušový filtr funguje jako obyčejný filtr na kávu nebo vzduchový filtr v automobilu. Kartuše zachytí i ty nejjemnější nečistoty, ale nesmíte ji zapomenout pravidelně proplachovat vodou. Pískový filtr – znečištěný filtrující písek se čistí zpětným průplachem.  

Luxusní oválné zahradní bazény

Pokud se zajímáte o bazény akce, tak nedoporučujeme nákup těchto výrobků v supermarketech - nízká kvalita a krátká záruční lhůta. A už vůbec nedoporučujeme kupovat laciné nadzemní bazény na tržnicích. Nízká cena se rovná nízké kvalitě, to je třeba mít vždy na zřeteli. Oválné nafukovací bazény se dají sehnat v sadě, kde nechybí kartušová filtrace, krycí a podkladová plachta, schůdky a také bazénový vysavač. Tady je ovšem nutné počítat s vyšší cenou, kde začínáme na ceně od devíti tisíc korun, bazény se vyrábějí z odolného trojvrstvého PVC. Nebo toužíte po ocelovém bazénu? Nadzemní kovový devítimetrový bazén si můžete pořídit za 35 000 Kč.