Solární panely vám ušetří peníze. Kdo vám s nimi pomůže?

Solární panely vám ušetří peníze. Kdo vám s nimi pomůže?

Solární panely, fotovoltaika, to jsou levné energie dneška. Zatímco dříve se o ně lidé zajímali proto, že se jednalo o systém ohleduplný k životnímu prostředí, dnes už platí i za produkt šetřící naše peníze. Opravdu. Podívejte se na soláry zblízka.

Instalace FVE vám ušetří statisíce

Možná si říkáte, že to je nesmysl, vždyť zařízení fotovoltaiky je drahé. Jen si to ale spočítejte jako bohatí lidé, investoři, kteří myslí do budoucna. Jde o produkt, který vám v konečném důsledku ušetří peníze, vaší „daní“ je pak jen vyšší počáteční investice. I s ní vám však pomohou dotace, v programu Nová zelená úsporám můžete ušetřit až statisíce. Kdybychom počítali, že současný stav se nebude měnit (což je sporné, protože dodavatelé energií nyní skutečně nebývale zvyšují poplatky), tak asi prvních 10 let budete fotovoltaiku splácet. Poté se vám ale finance budou vracet. Během prvního roku ušetříte tisíce, pak desetitisíce, a nakonec statisíce. Garantovaná životnost fotovoltaiky je 25 let, takže budete šetřit za dobu více jak jednou tak dlouhou.

Výstavba slunečních elektráren je na vzestupu

Že jsou solární energie stále oblíbenější, o tom svědčí i to, že solární panely už nejsou jen ty černé tabulky, dnes mají i cihlovou barvu, takže nikdo nepozná, že je máte. Nenaruší vám tak design domu, a památkáři také nebudou moct nic říctProto není snad důvod, abyste si i vy nepořídili soláry. Koho oslovit? Profíka v oboru a jen připomínáme, že nemusí jít o velkou firmu. Mrkněte třeba na recenze. Někdy je lepší menší podnik, který nemá na starosti celou republiku a vy byste čekali, než na vás přijde řada. Osvědčenou společností je SolarTep s.r.o. Firma působí na trhu od roku 2010, ovšem stále sledují nové trendy nejen ve vymoženostech, ale i možnostech dotací. Pomohou vám tak získat maximální příspěvek na vaše zařízení, poradí, nainstalují, postarají se i o servis. Působí hlavně v Karlovarském a Plzeňském kraji, kde mají své základny.