Skládací skříně

Skládací skříně zajímavé konstrukce a designu.

Skládací skříně

Skládací skříně vyrobené z překližky německou firmou http://www.kaetherundweise.de/

Základ skříně tvoří regály zhotovené ze čtyř kruhových jasanových tyčí průměru 30 mm, které jsou v několika patrech pospojovány tenkými pružnými (též jasanovými) lamelami. Lamely jsou do tyčí začepovány a v každém patře vzájemně spojeny dvěma nýty, čímž vytvářejí jakási listová pera, která k sobě přední a zadní pár tyčí přitahují. Lamely tak neslouží jen jako podpěry pod police, ale díky pružícímu efektu se jich využívá i k zajištění kompaktnosti a stability celého systému.

Pevnost a vymezení půdorysných rozměrů skříně pak zajišťují i speciálně vytvarované do stran přesahující police zhotovené z 8 mm tl. překližky, které jsou vloženy mezi dvojice tyčí. (vnitřní police logicky takové přesahy mít nemohou). Z těchto důvodů jsou v rozích vyfrézovány zářezy. Do plochy těchto polic jsou ještě vyfrézovány drážky, do kterých přesně zapadnou záda a boky skříně vyrobené také z překližky tl. 8 mm.

Ze stejné překližky jsou vyrobeny i dvířka, které jsou ke skříni připevněny přez stejné panty, které se používají při montáži skleněných dvířek.