Postel a pracovní stůl v jednom - Hiddenbed

Postel nebo stůl? Obojí!

Postel a pracovní stůl v jednom - Hiddenbed

Sklopné postele, sklopné stoly a jejich kombinace jsou výrobky, které nacházíme v nabídce stále více firem. Určitým nedostatkem většiny sklopných konstrukcí, a to zejména u stolů, však je, že před jejich složením musíme všechny věci ze stolu uklidit.

Tento "problém" vtipně vyřešila brazilská firma Hiddenbed. Její patentované řešení spočívá v tom, že při sklápění postele zůstává stolová deska neustále ve vodorovné poloze. Postel, která je nad stolovou deskou má v sobě dostatek místa pro rozdělanou práci na stole, kterou doslova přiklopí. Na stole tak mohou zůstat všechny předměty včetně lampičky, počítače apod...

Postel ve stavu sklopeném je o trochu výše, než bývá u postelí zvykem. (Výškou postele se myslí vzdálenost vrchní hrany matrace od země. Běžně se prodávají postele s výškou 45-55cm. (Čím je postel vyšší, tím se z ní lépe vstává. Takové postele se označují seniorská lůžka.) Vzhledem k tomu, že se jedná o vybavení pokoje spíše pro mladého člověka, tak to nevadí. Vyšší umístění lůžka postele je dáno konstrukcí stolu, na němž v rozloženém stavu stojí.

Deska stolu využívá celý prostor rozměru lůžka, takže jeho pracovní plocha má příjemnou  a dostatečnou velikost.

Základem celé sestavy je důmyslný mechanismus, který při sklápění postele rovnou zdvihá i pracovní stůl, který je stále ve vodorovné poloze.

Bohužel není možné takovou postel se stolem koupit v ČR. (Hiddenbedusa)

Jak celý mechanismus funguje ve skutečnosti je patrné z následujícího videa: