Sedačka srdcem obýváku

Obývací pokoj bývá spolu s kuchyní srdcem domova. A srdcem obýváku pak většinou je sedací souprava. Proto její výběr rozhodně nepodceňujte.

Sedačka srdcem obýváku

Sedací souprava rozhodně není ubrus nebo záclony, které můžete vyměnit, jak se vám zlíbí. Většinou si ji pořizujeme na několik let. Proto by měla být v první řadě nadčasová. K tomu ale i pohodlná a designově sladěná se zbytkem vybavení pokoje.

Zabořit se a zapomenout na svět

Kam usadit návštěvu? No přeci do obýváku na sedací soupravu. Na co se po náročném dni v práci natáhnout? Kam jinam, než na sedací soupravu. Vybrat tu pravou ale není zrovna snadný úkol. Faktorů, jež byste při jejím výběru měli vzít v potaz, je totiž docela hodně.

Vhodný materiál

Jedním z nejdůležitějších parametrů při výběru sedací soupravy je materiál. Obzvláště pokud máte doma malé ratolesti, kterým často něco ukápne nebo jim dokonce při kreslení ujede ručička a obrázek z papíru pokračuje i na polstrování sedačky. Pokud by jím byla pravá kůže světlé barvy, nejednomu citlivému jedinci by to mohlo přinejmenším zvýšit tlak, což rozhodně není záhodno. V tomto případě vybírejte snadno udržovatelný materiál, jenž nebude problém vyčistit.

Zátěž 

V potaz také vezměte, kolik lidí bude sedací soupravu využívat, tedy jakou bude mít zátěž. Asi nebudete chtít, aby se na jednom dvojsedáku tísnilo 5 lidí. Pro rodiny s větším počtem členů jsou velmi praktické sedačky 3 + 2 + 1 tvořené trojmístnou a dvojmístnou pohovkou a křeslem. Disponujete-li dostatečně velkým prostorem, zvažte sedací soupravu do L nebo přímo do U, jež pojme i celé vaše příbuzenstvo.

Sedačku nestavte ke stěně 

Vycházet byste měli i z rozměrů místnosti, v níž se sedací souprava bude nacházet. Malá sedačka ve velké místnosti se ztrácí a disproporčně samozřejmě působí i velká sedačka v malé místnosti, bez ohledu na to, že v místnosti pak nebývá k hnutí. Rovněž také doporučujeme vyvarovat se umístění sedačky přímo ke stěně. Od ní nechejte minimálně metrový rozdíl, uvidíte že místnost bude více „dýchat“. A že bude vašemu obýváku i více „slušet“.

Rozkládací sedací soupravy

Často u vás přespávají návštěvy? Pak byste jim měli dopřát pohodlné nocování. Pro tyto účely slouží rozkládací sedací soupravy. Velmi praktické jsou ale i sedací soupravy s úložnými prostory, do nichž můžete odložit prakticky vše, co nechcete mít na očích. Na výběr každopádně máte širokou paletu potahových látek, barev i materiálů. Jde jen o to, která kombinace nejvíce sedne právě vašemu obýváku. Pokud si nejste jisti, nebojte se obrátit na interiérového designéra.