Sedací soupravy - jak se u nás prodávají

Sedací soupravy patří k nejprodávanějšímu sortimentu na našem trhu. České sedací soupravy zaujímají pouze asi 1/3 celkového prodeje. Nejprodávanější sedací soupravy dle počtu sezení jsou trojmístné rozkládací soupravy se dvěma křesly...

Sedací soupravy - jak se u nás prodávají

Sedací soupravy patří na našem trhu k nejprodávanějšímu sortimentu v oblasti bytového nábytku a spolu s kuchyněmi tvoří segment, který patří pro zákazníky na přední místa v pořadí priorit. Tomu odpovídá i nabídka na našem trhu, kde sedací soupravy tvoří největší podíl. Tato skutečnost je navíc opticky znásobena i poměrně velkou výstavní plochou, kterou sedací soupravy v každé prodejně zaujímají. V tomto sortimentu má tuzemský zákazník největší výběr a to po stránce cenové i materiálové.

Nejlevnější sedací soupravy

Mezi zákazníky stále převládá cenové hledisko jako rozhodující faktor při výběru sedací soupravy. Stále připadá značné procento prodaných sedacích souprav na ty nejlevnější často pochybného původu, které se nevyznačuje valnou kvalitou. Je s podivem, že zákazníka neodradí ani kultura prodeje nejlevnějších sedacích souprav umístěných v bývalých skladových nebo průmyslových halách. Takové prostory patří k nejnavštěvovanějším.

Dvakrát placená sedací souprava

Celá řada zákazníků po nákupu takové sedací soupravy shodně a nezávisle na sobě prohlašuje, že se jedná o sedací soupravy dvakrát placené. U takových sedacích souprav dochází těsně po uplynutí záruční lhůty, pokud vůbec záruční dobu  přežijí, k různým funkčním závadám. V tuto chvíli teprve zákazník kupuje kvalitní sedací soupravu, kterou před tím odmítl z důvodu vysoké ceny.

Nejprodávanější sedací soupravy z hlediska rozměru

Mezi nejprodávanější sedačky z hlediska rozměru patří rozkládací soupravy pro 3 osoby (trojsedák) a dvě křesla.

Kde a jak koupit sedací soupravu?

Daleko největší výběr sedacích souprav je nabízen na internetu. Je to logické: takový výběr by se těžko vešel do nějaké budovy. Pro některé zákazníky je důležité si výrobek nejdříve "osahat" a tak na t-nabytek.cz v sekci sedací soupravy nabízejí možnost poslání zdarma vzorníku potahových látek.

Mohlo by vás zajímat:

Jak vybrat sedací soupravu?