Šatní skříně jako součást obytných místností

Donedávna si lidé pod pojmem šatní skříně většinou představili v předsíni bytu nějakou malou skříň nebo pár regálů v "kumbálu". Dnes už je naštěstí na výběr mnoho řešení šatní skříně.

Šatní skříně jako součást obytných místností


Donedávna si lidé pod pojmem šatní skříně většinou představili v přesíni bytu nějakou malou skříň nebo pár regálů v "kumbálu". Zde se ukládalo sezónní oblečení takovým způsobem, který nebylo vhodné prezentovat například před návštěvou. Uživatelům dříve stavěných bytů ani nic jiného nezbývalo...

Současní architekti a specializovaní výrobci ale pojem "šatní skříně" posunuli výrazně dále a šatní skříně se tak bez problému mohou stát ozdobou každé místnosti.

Šatna jako výkladní skříň

Mnozí architekti dnes navrhují šatny tak, aby mohly být součástí interiéru. Některé z těchto návrhů směřují dokonce k tomu, aby uložený obsah byl nejen přehledný, ale aby byl viditelný i v případě, že je ještě šatna zavřena. Pro takové řešení ale musíte mít v místnosti dostatek prostoru i financí. Šatní skříně jsou potom většinou otevřené police, které od zbytku místnosti dělí prosklená stěna - příčka.