Šatní skříň na oblečení? Omyl, na nářadí!

Manžel Honza není rozhodně žádný nagelovaný manekýn. Ne že by nebyl dostatečně hezký, ale neholduje oblekům, pomádě a ani „čisté“ práci třeba za počítačem. Je řemeslníkem celou svojí duší.

Šatní skříň na oblečení? Omyl, na nářadí!

V dětství sbíral miniatury nejrůznějších autíček. Dnes se vyžívá v nejrůznějším nářadí, které mu usnadní práci v jeho kutilství. Jeho garáž je pro něj druhým domovem a občas tam tráví víc času, než doma. Ve svém království se chová jako malý kluk, je tam svým pánem a užívá si každičké chvíle se svými „miláčky“. Dokáže se v nářadí „přehrabovat“ celé hodiny.

Když jsme v ložnici obměňovali šatní skříně, napadlo Honzu hned využití pro nepotřebné skříně. Vůbec jsem nechápala, co s nimi chce dělat. Ale nic mi neprozradil, byl tajemný a pořád dokola opakoval, že to bude překvapení. Šatní skříně naložil na rudlík a mašíroval si to s nimi ke garáži. V ten den jsme ho s dětmi viděli až u večeře.

Při jídle se jen blaženě usmíval a jídlo do sebe házel rychlostí blesku. Prý má ještě práci v garáži. Vím, že bych jako manželka měla být ráda, že se mi manžel drží doma a nechodí každý den s kamarády na pivo, ale já snad na ty šatní skříně začnu žárlit! Už si ani nepamatuji, kdy mně věnoval takovou péči, jako té své milované garáži a nářadí…

Druhý den nás s dětmi pozval manžel do garáže, abychom se podívali, co šatní skříně skrývají. Honza se dmul pýchou, div že nechtěl přestřihávat slavnostní pásku… Pomalu, aby prohloubil napětí, otevíral šatní skříně. V nich bylo naskládané nářadí tak úhledně, že mě hned napadlo přirovnání jako oblečení na vojně.

Je toto možné? Normální lidé do skříní ukládají šaty a můj manžel motorové pily, příklepové vrtačky a další nářadí, které ani neumím pojmenovat. No holt, si budu muset zvyknout, že doma mám ojedinělý „exemplář“. Ale stejně bych neměnila…

Musím totiž uznat, že to není vůbec špatný nápad, proč ještě nevyužít staré šatní skříně?