Rozkládací sedací soupravy promění obývák na pokoj pro hosty

Rozkládací sedací soupravy promění obývák na pokoj pro hosty

Pokud máte v domě dostatek místností a můžete si dovolit jednu vyhradit jako pokoj pro hosty, nemusíte dále číst. Většina lidí však tak velký dům či byt nemá. Kam pak uložit návštěvu, která přijela z daleka a hodlá se zdržet přes noc? Nejlépe na sedačku!

Snad každý má čas od času návštěvu, jež se zdrží přes noc. Pro někoho je to část rodiny z druhého konce republiky, pro někoho například děti se svými dětmi, které dorazí na víkend. A právě z toho důvodu je dobré vybírat sedací soupravy, jež se dají rozložit do podoby lůžka.

Rekonstruujete obývací pokoj? Pořiďte si rozkládací sedačku

Dnes je moderní pořídit si co největší sedačku. Musíte samozřejmě brát v úvahu prostor, neměla by zabírat 2/3 obývacího pokoje, nicméně čím větší, tím více lidí se na ni vejde a tím lépe si na ní odpočinete. Trendy jsou zejména sedačky do tvaru písmene U a ty právě často bývají rozkládací.

Rozkládací sedací soupravy ve tvaru písmene L mají obvykle výsuvnou jednu jedinou část. Žádné složité rozkládání se nekoná, vysunout danou část zvládne i jeden člověk a nepotřebuje k tomu žádnou extra velkou sílu.

Rozkládací sedací soupravu určitě využijete

Že je pro vás investice do rozkládací sedací soupravy zbytečná? Scénářů, při kterých ji oceníte, je vícero:

  • Přijede návštěva a vy ji budete mít kam uložit.
  • Budete se chtít natáhnout u televize společně s dětmi.
  • Děti budou nemocné a budou chtít ležet u televize, aby se mohly dívat na pohádky.

Drobnou nevýhodou rozkládací sedačky je, že přijdete o úložný prostor. Dříve se často pořizovali sedací soupravy, do kterých jste mohli schovat nějaké věci. O tuto volbu přijdete, protože v případě rozkládacího modelu zabírá místo pod sedačkou právě ta část, již při rozkládání vytahujete zpod sedačky.

Kam schovat lůžkoviny?

Výborně, máme vyřešeno, kde návštěva přespí. Jenže zapotřebí budou také další peřiny, polštáře a obecně lůžkoviny. Kde je doma skladovat? Kdekoliv. V ložnici ve vestavěné skříni, v zavřené krabici pod postelí apod. Dříve se k tomuto účelu používaly tzv. peřináče, dnes už se s tímto nábytkem příliš často nesetkáte. Můžete však využít komody, které se hodí do obývacího pokoje, ložnice a jiných místností v bytě.