Rohový spoj pracovní desky kuchyňské linky

Jak na rohový spoj pracovní desky kuchyňské linky? V kuchyni rohového tvaru se řešení problému spoje pracovní desky nevyhnete.

Rohový spoj pracovní desky kuchyňské linky

Rohové kuchyňské linky jsou velmi oblíbeným řešením i když jsou mnohokrát náročnější na realizaci kuchyňských skříněk a dalších detailů s tím souvisejících.

Kuchyňské digestoře CATA a EMPIRE - Využijte akci kupon a nakupujte za nejlepší cenu na trhu!

Rohový spoj kuchyňské pracovní deskyJak na rohový spoj


Jedním z takových detailů jsou rohové spoje pracovní desky kuchyňské linky. (Myslíme tím běžné kuchyňské pracovní desky, jejichž jádro tvoří dřevotříska a povrch postformingový laminát (ten umožňuje vytvořit přední zakulacené hrany)).

Hliníkové lišty


Jedním z používaných způsobů jsou "přechodové" hliníkové lišty. Ty ale z povrchu desky kuchyňské linky vždy trochu vystupují a jsou tak překážkou při omývání pracovní desky kuchyňské linky. Nezanedbatelný je i maličko horší vzhled. Takové lišty se nevyrábějí v dekoru pracovní desky. Většinou jsou z eloxovaného hliníku a tak oko "pozorovatele" přímo přitahují. Nemluvě o usazování nečistot u hran této lišty.

Frézovaný spoj


Dobrým způsobem, který je při správném postupu takřka neviditelný, je frézovaný spoj pracovní desky kuchyňské linky. Pokud takovou věc potřebujete od živnostníka, chtějte vidět nějaké jejich realizace staré alespoň 2roky. Takový spoj je velmi náchylný na vnikání vlhkosti a při nesprávném postupu montáže může dokonale poškodit vzhled i funkčnost vaší kuchyňské linky.

Při objednávce kuchyňské linky na míru Vám takový spoj provede dodavatel kuchyně. Pokud si kuchyň montujete sami, je možné si od firmy nechat vyfrézovat kuchyňskou desku a fyzické spojení provést sami.

Sektorové kuchyňské linky s dopravou zdarma

 

Dodržujte ale tyto pravidla:

 

  • Kuchyňskou pracovní desku montujte až po úplném vyrovnání spodních skříněk kuchyňské linky. Při nevyrovnání skříněk Vám spoj i přes veškerou námahu bude "zlobit".

 

  • Je dobré si nechat vyfrézovat i otvory pro spojovací lamely, které zabezpečí rovinatost spoje.

 

  • Zkontrolujte kvalitu frézování. Při kontrole "na sucho" musí desky perfektně zapadat do sebe.

 

  • kování pro spoje kuchyňských pracovních desekNejdůležitější: frézované hrany před spojením desek kuchyňské linky musíte zabezpečit proti vlhkosti. Někdo používá chemoprén. Doporučujeme použít silikon a to tak, že obě strany spoje namažeme silikonem a jak se desky k sobě přitahují speciálními šrouby viz obrázek, tak se přebytečný silikon vytlačí a Vy máte jistotu, že je skutečně všude, kde má být.


 

  • Teprve po dokončení spoje přitáhněte pracovní desku ke spodním skříňkám kuchyňské linky.