Řezací nástroje nesmí chybět nejen v dílně

Řezací nástroje nesmí chybět nejen v dílně

Ať už máte rodinný domek a každou chvíli něco opravujete, nebo žijete v bytě, rozhodně by vám doma neměly chybět řezací nástroje. Hodí se i pro drobné domácí opravy, kreativní chvilky s dětmi, výrobu dekorací apod. Takže co by se určitě mělo nacházet ve vaší domácí výbavě?

Máme tu doporučení na několik drobných nástrojů, které vás nebudou stát více než pár desítek či stovek korun. Když se navíc poohlédnete po kvalitním provedení, vydrží snad navždycky.

Odlamovací nožík lze nahradit skalpelem

Základním vybavením každého kutila i kreativce je určitě odlamovací nožík. Docela dobře s ním uříznete karton, papír, ale i kůži, provázek a všechno další, co můžete při svých kutilských chvilkách potřebovat. Takový nožík stojí pár desítek korun, jen je čas od času potřeba dokoupit náhradní čepele. I s touto položkou se však vejdete pod stovku.

Pokud ovšem toužíte po preciznějším nástroji, nahraďte domácí odlamovací nůž skalpelem. Přesnost řezu je až neuvěřitelná, ostří je tenké a skvěle pronikne také plastem a dalšími materiály. Skalpely jsou výborné třeba i pro vyřezávání dýní. Vyrábí se buď jednorázové, nebo s výměnnou hlavou, ve zpracování pro leváky i praváky. Berte ale na vědomí, že skalpely nepatří do rukou dětí.

Škrabák vám pomůže očistit hrany

Se skalpelem obvykle vytvoříte tak ostrou hranu, že není třeba nic začišťovat. Pokud se rozhodnete pro odlamovací nožík či jiný nástroj, možná budete ještě chtít hranu trochu opravit. K tomu slouží škrabák, který si poradí s hranami a přetoky na výrobcích z hliníku, plastu i mědi. Při výběru bude každopádně nutné zamyslet se, na co tento nástroj potřebujete. Vyrábí se totiž speciální typy na drážky apod.

Tyto nástroje jistě pořídíte v každém dobrém obchodě s potřebami pro kutily. Jestliže se vám nechce opouštět teplo domova, objednejte si je jednoduše přes internet. Třeba na Techni-eshop.cz.