Rekonstrukce ploché střechy. Konec zatékaní!

V hromadné bytové výstavbě se masivně začaly ploché střechy uplatňovat v šedesátých letech minulého století nástupem panelových bytových domů. Tento typ střechy je často spojován se zatékáním.

Rekonstrukce ploché střechy. Konec zatékaní!

Ptáte se, jak je to možné? Co je příčinou poruch plochých střech? V oné době se kladl neustálý tlak na snižování nákladů a urychlení prací na úkor kvality. To je hlavní příčina poruch včetně zanedbané údržby.  Rekonstrukce ploché střechy je žádoucí na většině panelových domů, kdy je naprosto nutné odstranit příčinu zatékání střechy. Zatékání znehodnocuje budovu a pod takovou střechou se nikomu nebývá příjemně.

Správně provedené ploché střechy vydrží spoustu let

Rekonstrukce plochých střech spočívá v přípravě podkladu a následném zhotovení nové izolace střechy proti vodě. Střechy se izolují modifikovanými asfaltovými pásy nebo se používá hydroizolační folie. Záleží od výběru zákazníka.  Při použití PVC fólie nesmíte vynechat separační vrstvu, která ji oddělí od původní asfaltové krytiny nebo tepelné izolace z pěnového či extrudovaného polystyrenu. Pokud ji vynecháte nebo nezvolíte vhodnou, dochází k uvolňování změkčovadel z fólie. Výsledek je poškození tepelné izolace i hydroizolace. Součástí rekonstrukce ploché střechy jsou nové oplechování na střeše, nový bleskosvod s revizí, rekonstrukce komínů a větráků na střeše.

Stavební práce Praha – firma AHF Stavby s.r.o.

Při zjištění nutného zásahu do struktury střešního pláště přivolejte kvalifikované odborníky, kteří vám mohou odhalit i další skryté vady. Najít místo, kudy protéká voda, je náročné, neboť mokrá skvrna na stropě nemusí odpovídat místu průniku na střeše. Je pro vás toto téma aktuální a zajímáte se o stavební práce Praha? Firma AHF Stavby s.r.o. nabízí své služby do vzdálenosti až cca 100 - 150 km od Prahy. Firma vznikla v roce 1999 a poskytuje kompletní servis v těchto oblastech stavebnictví: výstavba a rekonstrukce střech, zhotovení a údržba fasád domů včetně zateplování certifikovanými systémy, hydroizolační práce, rekonstrukce balkónů a montáže dřevěných teras.