Proč se rozhodnout pro betonové jímky, septiky a nádrže na vodu?

Proč se rozhodnout pro betonové jímky, septiky a nádrže na vodu?

Vlastníte-li rodinný dům či chatu, budete se zabývat otázkou, kam s odpadní vodou. Řešení se nabízí hned několik, ovšem odborníci se shodují, že beton bude tou nejlepší volbou. Nabídne vám totiž minimálně 6 důvodů, proč ano.

Nezničitelný beton

Většinou to první, co nás bude u septiků zajímat, je jejich cena. Betonové žumpy vám nabídnou ideální poměr kvality a ceny. Nechce-li se vám přeplácet za o poznání dražší plastové nádrže, budou betonové septiky pro vás to pravé. Můžete se u nich spolehnout na perfektní vodotěsnost a vysokou odolnost vůči zemním tlakům, neboť splňují přísnou certifikaci EU. Jejich kolaudace proto proběhne bez potíží. Co se týče životnosti, betonové jímky ve srovnání s plastovými jednoznačně vítězí. Jsou totiž mnohem pevnější, a tím pádem vám vydrží déle.

K čemu je využijete?

Jednokomorové jímky slouží nejen jako žumpa či septik, ale též jako betonové nádrže na vodu. A to jak dešťovou, kterou sbírají ze střech, tak odpadní z domácnosti. V obou případech tuto vodu můžete použít k dalším účelům, jimiž je nejčastěji zalévání zahrady. Betonová jímka cena se odvíjí od její velikosti a typu. V rámci pořízení jímky získáte rovněž komín o výšce 50 cm, betonovou vrchní desku o tloušťce 12 cm a nosnosti 5 tun a montáž zdarma. Plánujete-li umístit jímku do větší hloubky, je možné komín nastavit a krycí desku vyměnit za zesílenou o nosnosti 15 tun.

Na velikosti záleží

Velikost betonové nádrže není radno podcenit, proto ji vybírejte dle účelu použití. Bude-li sloužit k zálivce zahrady a shromažďování užitné vody v domácnosti, řiďte se velikostí zahrady a počtem osob v domě. Pokud bude používána jako žumpa, rozhoduje počet osob v domácnosti a časový interval, po jak dlouhé době bude vyvážena. Dle těchto kritérií se rozhodnete pro objem od 2 m3 až po 14 m3.