Před koupí nemovitosti si ji nechte zkontrolovat technickou inspekcí

Před koupí nemovitosti si ji nechte zkontrolovat technickou inspekcí

Bohužel, v současné době je velice běžné koupit nemovitost se skrytými závadami, kvůli kterým potom vznikají další nečekané výdaje. Pokud se chcete dozvědět o nemovitosti jako takové podrobné informace, majitel vám je většinou neprozradí, spíše si nechejte objekt prověřit technickou inspekcí. V následujících řádcích vám prozradíme více informací o tom, jak probíhá koupě nemovitosti a na co před podepsáním kupní smlouvy nezapomenout.

Technická inspekce vám prozradí to, co chcete vědět

Jakmile se vám nějaká nemovitost zalíbí, určitě si ji proklepněte do hloubky. V případě, že nemáte ve stavebním průmyslu žádné zkušenosti, obraťte se na odborníky poskytující informace o stavebně-technickém stavu objektu. Stejně tak vám dají podklady i k tomu, na kolik by vás vyšla případná oprava, abyste si udělali představu o tom, jestli se vám koupě bytu či domu vyplatí, nebo nikoliv.

Úkolem technického inspektora je zjistit stav nemovitosti a odhalit jeho slabiny. V inspekčním protokolu najdete seznam veškerých vad a nedodělků, které budou vyžadovat peníze navíc. Objednání technické inspekce je jednoduché, pokud víte, na koho se obrátit. Komerční banka představila před několika týdny portál CINCINK, prostřednictvím něhož si můžete objednat různé služby spojené s prodejem a koupí nemovitosti, tedy i technickou inspekci.

Prvně si objednáte službu, zaplatíte za ni. Stojí od 5 100 korun včetně DPH. Inspektor vám zavolá a domluví si s vámi termín inspekce, jenž by měl vyhovovat také prodávajícímu. Poté provede inspekci, a nakonec vypracuje posudek včetně nacenění odstranění nedostatků. Veškeré podklady obdržíte na svůj e-mail.

Mezi další služby, které využijete během koupě bytu, patří bankovní úschova. V okamžiku, kdy podepíšete kupní smlouvu, je potřeba převést peníze a napsat nemovitost na vás. Jestliže máte obavu z toho, že celý proces neproběhne v pořádku, zvolte bankovní úschovu. Peníze se uloží na bezpečné neutrální místo, a to do té doby, než budete zapsáni v katastru nemovitostí. Jakmile se stanete majitelem kupovaného objektu, bankovní úschova dostane pokyn k uvolnění peněz prodávajícímu.

S realitním trhem je spjat také trh s hypotékami. Právě hypoteční úvěr je nejčastější způsob financování. Chcete vědět, jak vysokou měsíční splátku budete platit? Poslouží vám nástroj hypotéka kalkulačka, jenž vám prozradí vše potřebné.

Ještě musíme zmínit daň z koupě nemovitosti, kterou je povinen platit kupující, a to do tří měsíců od toho, kdy budete zapsáni do katastru nemovitostí.

CINCINK vám se vším pomůže

Komerční banka zapracovala na férovém realitním portálu, jenž poskytuje komplexní služby na tomto trhu. Jedná se o portál CINCINK, na němž najdete pestrou nabídku služeb i možnost bezplatné inzerce.