Praktický a stylový nábytek promění vaši koupelnu v útulné místo

Koupelnový nábytek je nedílnou součástí vybavení každé koupelny. Nepodceňujte jeho výběr, právě díky němu můžete ze své koupelny udělat útulné a zároveň stylové místo. Jaké jsou moderní trendy ve vybavení koupelen a jak vybírat vhodný koupelnový nábytek?

Praktický a stylový nábytek promění vaši koupelnu v útulné místo

Čisté linie a přírodní vzhled

Při zařizování moderního interiéru platí za módní trend poslední doby minimalizmus. V koupelně se pak projevuje především čistými liniemi a splynutím všech prvků. Velmi oblíbený je proto bílý koupelnový nábytek. Vypadá elegantně, čistě a luxusně. Především ve spojení se skleněnými plochami pak tvoří přímo harmonický celek. Perfektní je i v kombinaci s tmavými obklady zdí, se kterými vytvoří zajímavý kontrast a zjemní celkový dojem z koupelny. Druhý směr trendů se ubírá směrem blíže k přírodě. Převládají v něm přírodní odstíny dřeva doplněné o tóny šedé, béžové či světle žluté.

Přizpůsobte nábytek prostoru

Výběr konkrétního koupelnového nábytku závisí v první řadě na prostorových možnostech vaší koupelny. Vždy by se vám mělo podařit zachovat co nejvíce volného prostoru, aby byl pohyb v místnosti pohodlný. Je tu ale třeba i poměrně dost úložného prostoru pro ručníky, kosmetiku a další potřeby. Pro místnosti menších rozměrů jsou ideální vysoké koupelnové skříňky, u větší koupelny je můžete zkombinovat i se širšími skříňkami, nad kterými vám zůstane volný prostor například ještě pro police. Jedním z míst, které by bylo škoda nevyužít, je prostor pod a nad umyvadlem. Skříňky pod umyvadlo nabízí nejen úložný prostor, ale také způsob, jak skrýt spodní část umyvadla. Nad něj pak můžete zavěsit samotné zrcadlo, nebo zvolit zrcadlovou skříňku, která opět vytvoří další místo pro uložení menší kosmetiky.

Kvalitní materiál i provedení

Ať už je vaše volba vzhledu a typu koupelnového nábytku jakákoliv, vždy by se mělo jednat o kvalitní výrobky. Musí odolat náročným podmínkám, především neustálému vlhku. Kvalitní nábytek splňující všechny kritéria odolnosti i pěkného vzhledu koupíte například v e-shopu Koupelny PEGAS. Vybavte svou novou koupelnu prakticky a stylově zároveň. Každé ráno v ní vám tak hned zpříjemní celý den.