Pracovní oblečení jako poznávací znamení

Pracovní oblečení jako poznávací znamení

Pracovní oblečení je velmi širokou kategorií. Najdeme v ní velkou škálu oděvů, chránících jeho nositele před různými nebezpečenstvími, jako jsou nízké či naopak příliš vysoké teploty, nedostatečná hygiena, snížená viditelnost, mechanické nárazy a podobně.

Hlavní funkcí pracovního oblečení je jeho nositele ochránit a rizika veškerých zranění, když ne přímo eliminovat, tak alespoň pravděpodobnost jejich výskytu snížit na minimum. Nejenom však to. Pracovní oděv je pro svého nositele i jakýmsi poznávacím znamením. Takového hasiče, policistu a lékaře právě díky oděvu, jejž má na sobě, poznáte na první pohled.

Barvy, reflexní prvky a materiál

Škála segmentu pracovních oděvů je navíc velmi bohatá. Zatímco některé obory si primárně zakládají na barvách, jiné na reflexních prvcích a u dalších je hlavním parametrem materiál.

Zaměřeno na barvy

Oborům, v nichž je na prvním místě hygiena (nemocnice, zdravotnická zařízení, potravinářský průmysl, kuchyně a jídelny), obecně vládnou barvy světlé, zatímco zaměstnanci těžkého průmyslu se v podstatě bez výjimky oblékají do barev tmavých. Dokážete si představit, že by tomu bylo obráceně? Zřejmě nikoliv.

Zaměřeno na materiál

Zdaleka však nejde jen o barvy. Volba pracovních oděvů je do značné míry závislá i na podmínkách, jimž je daný pracovník vystaven. V první řadě se jedná o teplotu. Zatímco zaměstnanci chladírenských provozů se odívají do zateplených bund, mikin a kalhot, u hasiče a svářeče klíčovým parametrem při výběru pracovního oděvu bude jeho nehořlavost.

Abyste byli dobře vidět

Další kategorií jsou pracovní oděvy s reflexními prvky, ať již se jedná o bundy či vesty, které jsou zase nutné při pracích na pozemních komunikacích, na nichž jsou v podstatě zárukou, že jejich nositel je pro ostatní účastníky provozu dobře vidět.

Dbejte na pohodlí

Zřejmě nemusíme upozorňovat, že pracovní oděv v každém případě musí jeho nositeli skvěle padnout. Obzvláště při vykonávání náročných profesí je pohodlí na prvním místě. Pracovní trička, tílka a blůzy by měly být prodyšné, savé a dobře padnoucí. Tedy ani velké, ani malé, zkrátka akorát.

Vybírejte na xfer.cz

Bohatou nabídku pracovních oděvů najdete například na e-shopu xfer.cz (na internetu hledejte pod odkazem pracovní oblečení – Brno). Zde najdete pracovní košile, zástěry, reflexní kalhoty, vesty i bundy vhodné do spousty provozů. Na výběr máte pracovní oblečení různých velikostí i barev. K dispozici vám navíc je přehledná tabulka velikostí, která je zárukou, že vámi objednaný pracovní oděv vám perfektně padne.