Potřebujete nové omítky? Ty strojní jsou mnohem kvalitnější

Potřebujete nové omítky? Ty strojní jsou mnohem kvalitnější

Stavíme-li nový dům nebo rekonstruujeme, potřebujeme obvykle nahodit omítky. Nové omítky se řeší i v případě, kdy zateplujeme. Stále jsme však zvyklí na ruční omítání. Viděli jsme tak dělat omítku svého dědečka, někdy ještě i otce. Strojní omítání nám přijde jako něco méně kvalitního. Avšak zde se mýlíme.

Moderní strojní omítání umí udělat zdi i stropy mnohem hladší, než jsme byli zvyklí. Zrovna minule jsem pozoroval při online telefonováni s rodiči nerovnosti na omítce. Přenos kamerou křivý povrch ještě více zdůraznil. Sebelíp provedená ruční omítka není nikdy tak rovná jako strojní. Mohu to potvrdit z osobní zkušenosti, kdy jsme při rekonstrukci nechali všechny omítky předělat a nahodit pomocí stroje.

Strojní omítání, to je čistá práce

Bojíte se velikosti zařízení nebo znečištění při strojním omítání? Nemusíte. Díky strojnímu omítání proběhnout práce mnohem rychleji a jsou dokonce výrazně čistší. Používané zařízení není nijak velké a vejde se do většiny prostor. Pracuje se s hotovou pytlovanou směsí, ke které se přímo ve stroji přivádí voda. I díky této technologii téměř nedochází ke znečištění prostor, kde se omítání provádí.

Kvalitní strojní omítky z Českých Budějovic

Hledáte-li profesionály v oboru strojního omítání v Českých Budějovicích, oslovte firmu Ing. Luboše Horňáka. Na strojní omítky se specializuje již od roku 1990. Společnost se zaměřuje na omítky s použitím omítkových materiálů CEMIX. Firma rovněž zatepluje. Opět s využitím polystyrénového zateplovacího systému CEMIX a s použitím tepelněizolační jádrové omítky.

Omítkářské práce firmy jsou o dokonalých detailech. Firma při své práci používá profesionální rohové omítkové profily, dilatační i ukončovací profily.

Kvalita CEMIX

Používanou maltou je již zmíněná tepelněizolační jádrová omítka Supertherm TO, která se hodí pro strojní omítání na všechny typy zdících materiálů. Dále se používají vnitřní i vnější jádrová omítka strojní jemná, vápenocementový štuk pro vnitřní a venkovní jádrové omítky a silikonová rýhovaná omítka pro konečnou úpravu fasád, kterou však lze využít i pro dekorování zdí či stropů v interiéru.