Postavte si plot, který vydrží. Vše vám nabídne Kovoinox

Postavte si plot, který vydrží. Vše vám nabídne Kovoinox

Říká se, že dobrý plot dělá dobré sousedy. A je to rozhodně pravda. Právě padající a neudržovaný plot, přes který snadno projdou i domácí zvířata, bývá nejčastější příčinou sousedských svárů. Vhodný není ani plot, jenž nám ani sousedům nezaručuje dostatek soukromí. Často vede k různým alternativním přílepkům k plotu, které pak opět zhoršují komunikaci mezi sousedy a vedou ke sporům. Jak postavit plot, který dělá dobré sousedy?

Plot musí umět plnit celou řadu našich potřeb. Měl by chránit naše obydlí a pozemek, ale i zabezpečovat bezpečí pro děti, či zabraňovat volně pobíhajícím domácím zvířatům opustit náš pozemek. Měl by být dostatečně stabilní, ideálně bezúdržbový, či vyžadující minimum údržby. Nejvhodnější je obvykle neprůhledný, tedy takový, u kterého tuto vlastnost nemusíme dohánět dodatečnými opatřeními. Všechna vědou obvykle ke zhoršení architektury venkovního prostoru a též ke složitější údržbě zahrady.

Hliníkový plot splňuje všechny požadavky na moderní oplocení

Nepřemýšlejte nad živým plotem ani nad řešením z drátěnky, které už je dávno za zenitem. Plot, jenž splňuje veškeré požadavky na to, jaké funkce by měl plnit, je z hliníku. Na jeho vybudování se používají plechové lamely na plotMají nízkou hmotnost, takže se s nimi snadno pracuje, přitom jsou však dostatečně pevné a odolné. I když je hliník jako materiál dražším, vyváží to svojí extrémně dlouhou životností a absencí nákladů na údržbu. Při použití nerezových vrutů přežije váš plot celé generace a vždy bude dobře vypadat. V případě, že preferujete barevné provedení plotu, je nátěr možný vhodnými krycími barvami na hliníkové povrchy.

Kam pro hliníkové lamely na plot?

Plechové lamely na plot i potřebné U a T profily s vodícími drážkami nabízí Kovoinox. Firma prodává rovněž značkové komponenty pro křídlové a samonosné posuvné brány od italských výrobců Key a Nice. Nechybí ani osvědčené pohony. Takže vyřešíte i vjezd na pozemek. Ve firmě dále zakoupíte kované polotovary a komponenty pro nerezová zábradlí. V e-shopu si vyberte i různé doplňky pro dílnu, dům a zahradu. Ať již jde o poštovní schránky, domovní čísla, konzoly pro závěsné květináče, stavební chemii či nářadí.