Posaďte se na pohodlnou sedačku. Podívejme se, jak ji vybrat

Posaďte se na pohodlnou sedačku. Podívejme se, jak ji vybrat

Dominantním prvkem každého obývacího pokoje je bezpochyby sedací souprava, na kterou usadíte návštěvu. Po náročném pracovním dni zase poslouží jako místo k odpočinku a relaxaci. I když si to zřejmě neuvědomujete, na sedačce jako takové trávíte poměrně dost času, a proto byste její výběr neměli rozhodně podceňovat. Zaměřte se na kvalitu, protože jedině tak odolá zátěži.

Podle čeho tedy sedací soupravu vybírat?

V první řadě byste si měli ujasnit, jak velká by měla být, přičemž s rozměrem jde potom ruku v ruce ještě tvar. Ve větších obývacích pokojích zřejmě nebudete řešit, že se vám nějaký model do místnosti nevleze, ale co ve stísněných prostorech? Bohužel, některé byty disponují malými místnostmi, v nichž se musíte uskromnit.

Dalším důležitým parametrem je vzhled sedací soupravy, jenž by měl zapadnout do celkového stylu interiéru.

Zaměřte se i na to, co je okem neviditelné

Pouhým okem neposoudíte, jaká je konstrukce soupravy, přitom právě od jejího provedení se odvíjí kvalita a životnost. U levnějších variant se setkáte s plastem. Pokud bychom se zaměřili na sedačky z vyšších cenových kategorií, tak u nich konstrukci tvoří většinou dřevo či kov, případně jejich kombinace.

Vzhledem k tomu, že na sedací soupravu usedá spousta lidí, měla by zvládnout větší zátěž, což plastová alternativa nenabídne.

Co v letošním roce letí?

Jestliže vás zajímají současné trendy ve světě bydlení, potom se zaměřte na rohové sedací soupravy. Jsou k dostání v různých velikostech, a tak dokonale zapadnou i do menších obýváků. Vybrat si můžete i rozkládací sedací soupravy, jež dokážou nahradit lůžko, i když pro každodenní spaní se sedačka příliš nedoporučuje.

V současné době jsou sedačky do obývacího pokoje rozmanité, stačí si vybrat pouze ten kousek, který vám bude vyhovovat po všech stránkách.