Pořízení nových oken: Každý materiál má své plusy a mínusy

Pořízení nových oken: Každý materiál má své plusy a mínusy

Elegantní a funkční řešení vyplnění stavebních otvorů pro okna a dveře bereme všichni jako samozřejmost. Ne vždy ale musí být situace až tak jednoduchá. Přemýšlet musíme o tom, jaké profily vybereme, zdali zvolíme dvojsklo, trojsklo, případně chceme-li solární variace a podobně. Na počátku ovšem tradičně přemýšlíme nad materiálem rámu okna. K dispozici jsou dnes fakticky 4 základní variace. Jaké jsou jejich přednosti a zápory? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Nejvíce používaná plastová okna

Když půjdete po ulici a budete se dívat na okna, nejspíše jich bude nejvíce z plastu. Není se čemu až tolik divit, jelikož tento materiál je levný, kvalitní a dostupný. Plastová okna jsou výhodná především díky nízké pořizovací ceně. Jsou fakticky bezúdržbová a sloužit mohou několik desítek let. Potíže u nich bývají pouze se změnou odstínu barvy v důsledku vyblednutí v delším časovém horizontu. Chcete-li zasklít vitríny a velké prosklené plochy, plast také není optimální řešením.

Dřevěná okna jako sázka na ekologii

Jestliže máte rádi čistě přírodní materiály, pak se stoprocentně nerozmýšlejte s volbou dřevěných oken. Rám bude už od výroby vonět dřevem a odměnou za váš nákup bude čistě přirozený elegantní vzhled oken i dveří. Smiřte se tím, že za čas bude nutné jejich povrch natřít.

Luxusní hliník

Elegantní stříbrná barva je typická pro moderní hliníková okna. Ta jsou charakteristická výbornými tepelně izolačními vlastnostmi a také tím, že dokážou udržet i opravdu velké prosklené dílce. Hodí se tedy do výloh, zimních zahrad a podobně.

Špaletová okna jako tradiční varianta

Potřebujete vyměnit okna v historické budově? Pak vám zřejmě památkáři žádnou moderní variantu nepovolí. Bát se ovšem tradičním špaletových oken není třeba. Dnes se vyrábí v opravdu kvalitních podobách.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli variantu, nahlédněte do nabídky na jis.cz a nechte si od této společnosti vypracovat cenovou nabídku.