Pořiďte si originální výtvarné dílo

Pořiďte si originální výtvarné dílo

U každého člověka najdete doma na zdi viset tu a tam nějaký obrázek. Většina lidí má vystavené především rodinné fotografie, u některých najdete také reprodukce uměleckých děl. Ale opravdu jen hrstka lidí vlastní skutečně autentické obrazy. Přitom se vlastnictví originálního výtvarného díla považuje mimo jiné také za projev společenského statusu a jakési prestiže jeho vlastníka. Jak se ale běžný člověk dostane k dílu skutečného umělce?

Umělecké prodejní galerie

Cest je hned několik. Existuje více způsobů, jak se dostat ke skutečnému originálu. Malované obrazy můžete zakoupit přímo v ateliéru u umělce. Problém ovšem bývá, že umělci někdy sami neradi obchodují s vlastními kusy. Dále pak v aukčním domě, které prodávají hlavně díla, jež už předtím nějakého vlastníka měla. Jedná se tedy o takzvaný druhý prodej. Nejvíce nových uměleckých děl určených k prodeji však najdete v umělecké prodejní galerii, které v mnoha případech nemusí ani disponovat reálnými prostory, ale pouze uměleckými díly. A každý si zřejmě řekne, že hlavními aspekty prodejní galerie jsou především ty ekonomický a komerční. To však není ani zdaleka pravda. Naopak, jejich hlavním posláním je především snaha dostat současné umění a umělce do povědomí veřejnosti, a navrátit tak umělecká díla k lidem, kteří se výtvarným uměním apriori nezabývají.

Artpit

Pokud tedy i vy toužíte vlastnit originální obrazy českých i zahraničních umělců, určitě navštivte internetové stránky prodejní galerie s uměním Artpit. Naleznete zde grafiky, krajiny, portréty i abstraktní obrazy z rukou současných nadaných umělců. Díky online katalogu všech uměleckých děl se navíc velmi snadno a rychle dostanete k položce, která vás zajímá. Před samotným nákupem si originál můžete prohlédnout v galerii a v případě zájmu vám sjednají schůzku přímo s umělcem.