Pořiďte si moderní stěnu do předsíně

Pořiďte si moderní stěnu do předsíně

Víte, že když poznáte někoho nového, stačí vám k utvoření prvního dojmu pouhých pět vteřin? Neměli byste jeho sílu podceňovat. S vaším domem či bytem je to podobné. To první, co uvidí návštěva po vstupu, je předsíň. Uvidíte ji ale i vy, když se domů odněkud vrátíte.

 

Připomíná vaše předsíň spíš výkladní skříň vetešnictví? Tuhle boty, tam bunda, tady pohozené klíče (můžete hádat, jestli jsou dětí nebo partnera a kdo je bude ráno s nadáváním pět minut před odchodem z bytu hledat). To jejímu pozitivnímu vyznění nepomůže. Předsíňové stěny vám pomohou udržet pořádek, disponují totiž jak poličkami, tak i věšáky. Boty si odložíte, bundu pověsíte a klíče dáte na háček, abyste o nich už vždycky věděli.

Sestavy poskytnou dostatek prostoru i tehdy, když přijde návštěva, které už nebudete muset svršky trhat z rukou se slovy: „Počkej, já ti to odnesu,” zatímco rozpačitě postává, protože pověsit si třeba kabát při vstupu zkrátka není kam.

 

I zde dbejte na zlaté pravidlo interiérového designu, které si všichni designéři zapamatují hned na startu a řídí se jím s jistou dávkou nadsázky až do konce svých dnů: Světlé barvy opticky zvětšují. Hlavně v panelákových bytech to může být nedocenitelná rada. A ještě jeden tip, jak tuto část trochu více prosvětlit: Zrcadlo umístěné do předsíňové stěny obratem přidá celé místnosti na vzdušnosti. A vy si zároveň můžete ještě těsně před odchodem z bytu zkontrolovat make-up i oblečení.

 

Nebo naopak: Vlastníte rozsáhlou vstupní halu a chcete, aby se příchozí cítil útulně, jakmile k vám vejde? Volte stěnu v tmavých odstínech, dovolit si můžete rovněž efektní kontrast se světlou.

 

Vyplatí se do tohoto kusu nábytku investovat? Nepochybně ano. Předsíň totiž patří k těm místům, která jsou velmi namáhaná, přesto však neprávem mnohde poněkud přehlížená. Vy se tu zouváte a zablácenými tlapkami ji poznamenává i váš psí kamarád. Taková stěna z kvalitního masivu všechno zvládne a bude po správném ošetření dlouho krásná. Lamino je sice levnější, ale nevoní. A dát pozor si u něj musíte na kvalitu zpracování. Rozvrzaný nábytek vašemu domovu na kráse určitě nepřidá.