Pořídit domů rolety nebo žaluzie?

Pořídit domů rolety nebo žaluzie?

Nelze jednoznačně říci, zda jsou rolety lepší než žaluzie a naopak. Každá z těchto stínicích technik má něco do sebe. Při výběru záleží na mnoha faktorech. Jedná se například o tvar a velikost oken, obytný prostor, exteriér a výsledný design.

Bydlím v přízemí v rušné ulici

Bydlíte-li v přízemním patře v těsné blízkosti chodníku nebo silnice, nebylo by právě šťastným rozhodnutím pořízení rolety nebo vertikální žaluzie. Abyste znemožnili průhled do místnosti, musely by být stále zatažené, a tudíž byste nemohli regulovat světlo.

Klasické lamelové žaluzie jsou v takovémto případě mnohem efektivnější. Možnost sklápění lamel umožňuje regulaci světla a zároveň znesnadňuje kolemjdoucím pohled dovnitř.  Někomu se mohou zdát horizontální žaluzie již nemoderní. To lze hravě zvládnout volbou záclony či závěsu. Měkké látky utlumí chladný vzhled hliníkových žaluzií. Na výběr jsou také žaluzie dřevěné.

Chci prostor otevřít a obdivovat přírodu

Máte-li kolem domu krásnou přírodu, kterou chcete propojit s vaším interiérem, volte takovou stínicí techniku, která vám umožní dokonalý průhled ven. Skvělým řešením jsou vertikální žaluzie nebo rolety. Jedním tahem spojíte interiér s exteriérem. Večer, pro větší pocit bezpečí a soukromí, vše jednoduše zatáhnete.

Vertikální žaluzie se skvěle hodí také do pracoven. Mají jednoduchý design, který člověka nijak nerozptyluje, a zároveň umožňují pohodlný výhled ven, když chcete ulevit svým očím.

Potřebuji interiér zútulnit

Aby se obytný prostor stal příjemnějším a působil zabydleným dojmem, je dobré do něj zakomponovat látky. Polštáře, deky, koberce a látkové rolety udělají své. Rolety dnes koupíte v mnoha materiálech, barvách i vzorech, a proto není jejich sladění se stávajícím vybavením žádný problém. Skvěle vypadají například látkové rolety typu zebra, které jsou vzdušné a velice moderní.

Věnujte výběru stínicí techniky dostatečnou pozornost, abyste se doma cítili nejenom bezpečně, ale také útulně.