Porcelán nikdy nevyjde z módy

Porcelán nikdy nevyjde z módy

Kdo si pod pojmem porcelánové nádobí představí sadu, kterou má babička vystavenou v obývacím pokoji, je na omylu. Dnes si bez problémů vyberete i soupravy respektující veškeré moderní trendy. Nevěříte? Známý český výrobce G. Benedikt 1882 je toho důkazem.

Karlovarský porcelán má u nás dlouhou tradici. Porcelánka G. Benedikt patří k těm nejznámějším u nás, byla založena už roku 1882 a od té doby zásobuje nádobím mnohé české domácnosti, ale i restaurace a luxusní hotely. V současné době má pod sebou také rakouskou Lilien Austria a švýcarskou Suisse Langenthal. V jejich společné nabídce najdete soupravy moderních tvarů a linií i zajímavých barevných kombinací.

Bílý porcelán představuje nestárnoucí klasiku

Kdo si chce pořídit nestárnoucí set, určitě by se měl zaměřit na čistě bílé jídelní soupravy. K dispozici je nepřeberné množství tvarů od kulatých přes hranaté až k méně obvyklým trojúhelníkům apod. Některé jsou opravdu čisté v duchu minimalismu, jiné zdobí elegantní linky.

Komu přijde bílá příliš jednotvárná a smutná, ten si vybere z nabídky dekorovaného porcelánu. Nechybí klasické květinky a proužky, ale určitě vás překvapí moderní pastelové barvy, zebří vzor nebo konkrétně souprava Lifestyle z rakouské porcelánky Lilien Austria. Moc hezké jsou rovněž barevné dětské motivy.

Sady jsou odolné a hodí se i do myčky

Porcelánové soupravy počítají s veškerými moderními technologiemi. Lze je používat v mikrovlnných troubách a myčkách (barevné dekory se neodlupují a zůstávají stále stejně syté díky tzv. vtavné dekoraci), vydrží tepelné šoky a splňují hygienické normy. Karlovarská porcelánka vyrábí nádobí, které má ve srovnání s běžným porcelánem 3× – 4× vyšší mechanickou odolnost. A kdyby se přece jen jeden talíř rozbil, není problém jej dokoupit. Kousky lze kupovat jednotlivě, ať už v pražské kamenné prodejně, nebo přes internet.