Poradíme vám, jak správně zazimovat zahradní nábytek

Poradíme vám, jak správně zazimovat zahradní nábytek

Zima se pomalu blíží. Teploty klesají a venkovní nábytek si zaslouží zazimování, protože při nedostatečné ochraně před povětrnostními vlivy se zkrátí jeho životnost. Sice je zahradní nábytek odolný i vůči některým drsnějším podmínkám, nicméně jen málokdo ho využije během mrazivého počasí.

Jestliže zahradní nábytek zazimujete, prodloužíte tím jeho životnost až třikrát, což už stojí za zváženou, nemyslíte?

Venkovní nábytek vyčistěte

Po letní sezóně se na nábytku nachází různé nečistoty, špína, případně i skvrny. Před samotným zazimováním nábytek na zahradu vyčistěte. Použijte k tomu vodu s malým množstvím šetrného prostředku na nádobí. Vydrhněte židle i stoly houbou, ovšem na odolnou špínu a skvrny je vhodnější kartáč. Poté nábytek opláchněte obyčejnou vodou.

Ratanový nábytek na terasu má strukturovaný povrch, takže vezměte kartáč s měkkými štětinami, abyste se dostali do výpletu. Po vyčištění a opláchnutí nechejte nábytek důkladně vyschnout, a potom ho můžete na zimu uskladnit.

Zazimování nábytku

Prvně si schovejte polstrování, a to na suché místo, ideálně někam do vnitřních prostor. Zahradní nábytek uschovejte někde na suché místo, například do sklepa, na půdu, do zahradního domku i do garáže a podobně. Prodloužíte tím jeho životnost a zajistíte dobrý vzhled i na další roky.

V případě, že nemáte zahradní nábytek kam dát, zvažte pořízení potahů, přes které se nedostane vlhkost k židlím a stolům na terase. Potahy na nábytek se vyplatí, protože prodlouží životnost, a navíc je využijete i během deštivého období.

Další možností jsou voděodolné plachty, jež jsou běžně dostupné na internetu i v hobby marketech. Pečlivě plachtu omotejte a upevněte kolem venkovního nábytku a zajistěte, aby byla co nejmenší plocha vystavena povětrnostním vlivům.

Zdroj: https://www.avenberg.cz/