Polotovary na kabelky a pletací příze k tomu, vyrobte si kabelku!

Polotovary na kabelky a pletací příze k tomu, vyrobte si kabelku!

Pletení stále nevyšlo z módy. Doba je někde jinde, a když chcete svetr či módní čepici, už nemusíte brát do ruky pletací jehlice a pracně shánět vlnu, můžete si je koupit. Ty pletené přesto mají své kouzlo. Z vlastnoručně vyrobených kusů oděvu budete mít větší radost, a hlavně si je vytvoříte přesně podle svých představ. Také budete mít hezký nový koníček a zábavu na dlouhé zimní večery.

Možná si ještě pamatujete doby, kdy bylo nutné rozplést starý svetr, aby vůbec byla vlna na upletení nového. Tomu je konec. Vlnu seženete v každé dobré galanterii a také online. Eshop vlny a příze nabídne v mnoha barvách a variantách – můžete si pořídit třeba tureckou přízi, duhové klubko či antibakteriální merino vlnu.

Nemusíte zůstávat u šál, ponožek a svetrů

Šála je jedním z nejjednodušších výrobků, do jejichž výroby se pouští začátečníci a začátečnice. Hodí se vám ale do šatníku? Složité není ani uplést ponožky, jenže bude je mít kdo nosit? Místo těchto zbytečností se vrhněte rovnou na něco pořádného, co skutečně užijete vy či vaši blízcí. Budete mít vyšší motivaci a pletení vás bude více bavit.

Upleťte si vlastní kabelku

Velmi zajímavý projekt je například pletení kabelky. Pletené kabelky se i prodávají a ty ručně vyráběné nejsou zrovna dvakrát levné. Sami si ji vytvoříte levněji, a ještě se u toho zabavíte. Rozhodně však doporučujeme zakoupit si také polotovary na kabelky. Kabelka bude lépe držet tvar, když bude mít pevné dno a ucha.

Najděte svou inspiraci online

V 21. století máte obrovskou výhodu, že na internetu najdete spoustu inspirace. Už si nemusíte kupovat Burdu ani jiný časopis se střihy a návody na pletení. Online si vyberte, co byste rádi tvořili, nakupte vlnu a pusťte se do práce. Bude to čelenka se šálou, domácí pantofle či pletená deka? Pletením se dají vyrábět i velikonoční a vánoční ozdoby.