Odreagujete se při manuální práci? Rádi si kolem domu leccos uděláte sami a máte z toho potom větší radost, než kdybyste si to nechali udělat od firmy? Poradíme vám, jak zvládnout napnutí pletivového plotu svépomocí. Nejprve si udělejte seznam věcí, které budete ke stavbě potřebovat. Tím se vyhnete zdržování a zbytečnému zpoždění vlivem toho, že jste si třeba zapomněli připravit některou z nezbytných pomůcek.
Prvním krokem je vytyčení hranice pozemku. To je velmi důležité. Mnohým se stává, že mají hranice vytyčené ledabyle nebo dokonce úplně špatně. Pokud na to časem upozorní soused, obec či kdokoli jiný, stavební úřad začne ověřovat, zda máte plot správně umístěn. Pokud zjistí pochybení, budete muset oplocení přemístit. Není to zase tak málo práce, abyste chtěli plot předělávat, takže se vyplatí trefit hned napoprvé. Hranici pozemku naznačte několika kolíky, mezi které napnete provázek. Dalším krokem je rozměření umístění plotových sloupků. Standardní vzdálenost je 2,5 m, maximálně mohou být sloupky od sebe 3 m.
Pro každý sloupek je třeba vyvrtat díru k osazení. Ideální rozměry jsou 50-70 cm do hloubky a 15 cm v průměru. Sloupky si můžete označit, aby se nad provázkem tyčily stejně vysoko a lícovaly v linii. Sloupky potom osadíte do připravených otvorů a zasypete suchým betonem. Vyrovnáte je jednak do požadované výšky a dále také zkontrolujete podle vodováhy, aby byly v rovině. Důležité je nezapomenout už v této fázi také na vzpěry sloupků. Ty je dobré mít na každých 25-30 m plotu a v rozích či na konci plotu.
Pak už je na řadě samotné natahování a vypínání pletiva. Začněte pomocí horního napínacího drátu, potom přejděte na spodní a naposled si nechte ten prostřední. Zdá se vám to příliš složité? Kontaktujte nás a my vám přijedeme drátěný plot namontovat.