Plánujete rekonstrukci koupelny? Vyberte správné obklady a nábytek

Plánujete rekonstrukci koupelny? Vyberte správné obklady a nábytek

V minulosti koupelna představovala pouze místo pro vykonávání každodenní hygieny, ovšem v posledních deseti letech je kladen důraz i na samotný design. Dávno jsou pryč doby čistě bílých či modrých obkladů, současný trh je naštěstí mnohem rozmanitější. Působivé jsou především obklady v šedých odstínech. Pokud se tedy pouštíte do rekonstrukce koupelny, nezapomeňte kromě obkladů vybrat správný koupelnový nábytek a další vybavení.

Velké formáty, ba dokonce i miniaturní mozaiky. Opravdu je nabídka rozmanitá, stačí si jen vybrat takovou variantu obkladů, která se vám nejvíce zamlouvá. Obklady do koupelnymohou být v matném, ale klidně i lesklém provedení.

Vana, nebo sprchový kout?

Při renovaci koupelny se také budete rozhodovat mezi vanou a sprchovým koutem. Jestliže si rádi dopřáváte odpočinek v horké lázni, vany se zřejmě nevzdáte. Sprchový kout se doporučuje hlavně lidem s omezenou pohybovou schopností. Vana však vybízí k relaxaci po náročném pracovním dnu, proto je nezbytné schválit pro a proti. V každé rodině je vyhovující jiné řešení.

Jak na koupelnový nábytek?

Zapomínat byste neměli ani na koupelnový nábytek. Úložné prostory se i v takové místnosti, jako je koupelna, určitě hodí. Potřebujete totiž někde uschovat saponáty, kosmetiku a další věci. Koupelnový nábytek by však měl být vyroben z kvalitního materiálu a ošetřen tak, aby mohl být vystavován vlhkému prostředí.

Praktické jsou skříňky pod umyvadlo, neboť tím využijete prostor, který byste k ničemu jinak nepoužili.

Jestliže si chcete objednat všechny potřebné prvky do nově zrekonstruované koupelny, není nic jednoduššího než se obrátit na internetový obchod a-keramika.cz, jenž se pyšní bohatým produktovým portfoliem. Čekají zde na vás vany různých tvarů, nespočetné množství koupelnových skříněk a také obklady.