Péřové přikrývky a polštáře pro zdravý spánek

Péřové přikrývky a polštáře pro zdravý spánek

Pod čím spát? To je otázka, kterou si sem tam položí každý. Možností je dnes mnoho – od syntetických moderních výplní, až po přírodní materiály. Právě mezi nimi slaví návrat husí peří.

Nově už vyrostla generace, která se s naprostou klasikou, s péřovými polštáři a přikrývkami, vůbec nesetkala. Propadli jsme různým syntetickým výplním, přírodním zástupcem se stala drahá vlna. Na peří se tak trochu na čas pozapomnělo, dokonce bylo démonizováno jako zdroj alergií, což však bylo jednoznačně vyvráceno. Nepoužívání peří nahrávala i v minulosti problematická údržba. Peří však technologicky rovněž pokročilo, přesněji způsob jeho zpracování, a dnes jsou péřové přikrývky a polštáře považovány za nejlepší alternativu pro zdravý spánek.

V minulosti byly přikrývky a polštáře z husího peří naprostý standard

I když tak trochu k luxusu patřily vždy. Bylo běžné, že si žena v rámci své výbavy přinášela do domácnosti péřové duchny i s polštáři. Na vesnicích se drhalo neboli drásalo peří. Z dlouhých husích brk se strhávaly jemné části pro naplnění peřin. Pamatují si to dnešní sedmdesátníci, možná to někdy viděli čtyřicátníci nebo padesátníci, ale již spíše jako atrakci.

Před 30 lety nastala doba syntetických výplní

V rámci jejich prosazování se stávaly péřové výrobky na spaní jakýmsi vyvrhelem. Byly v podezření, že jsou příčinou nárůstu alergií, což se ale neprokázalo. Alergie na peří sice existuje, ale ne na husí. Problémem může být peří z holubů nebo exotických ptáků – andulek. Rovněž není pravdou, že by se v peří drželi roztoči. Vyčištěné peří neobsahuje pro roztoče krmivo. Tím je olupující se lidská pokožka. Takže zdroj alergie na roztoče je rovněž jinde.

Zpátky ale k nedávné historii. Obliba syntetiky či dutého vlákna nevydržela dlouho. Řada lidí se pídila opět pro přírodních výplních. Tuto roli na chvíli zastoupila vlna. Ta však není pro každého příjemnou a mnozí znovuobjevily domácí poklady – staré péřové duchny.

Přikrývky z husího peří jsou opět na výsluní

Jejich moderní zpracování umožňuje to, co v minulosti možné nebylo – praní i sušení doma. Díky tomu je dokážeme udržet svépomocí hygienicky čistými. Péřové přikrývky se nabízí téměř výhradně prošívané, takže peří se nám neseskupuje pouze v některých částech. Vyhledávané jsou rovněž péřové polštáře, které poskytují skvělou oporu pro hlavu a krční páteř. Obsah se neshlukuje a dokonale se přirozeně anatomicky tvaruje.

Péřové polštáře a přikrývky jsou tedy opět hitem. Důležité je, že se z pozice luxusních výrobků stávají opět standardem. Nabízí hygienické spaní, skvělé termoregulační vlastnosti a zdravý spánek. Širokou nabídku lůžkovin z peří prodává e-shop České lůžkoviny.