Patrové sklady: Využijte efektivně každý prostor

Patrové sklady: Využijte efektivně každý prostor

Skladování nejrůznějšího materiálu je zapotřebí řešit co možná nejefektivněji. Některé firmy si tento fakt neuvědomují, kupují levné regály či skladovací boxy. Tím pádem se samozřejmě snižuje efektivita práce v důsledku omezeného pohybu po skladu. K vyzvednutí nejrůznějšího materiálu potřebují pracovníci větší porci času. Optimální je proto řešení na míru. Využít můžete precizně řešené patrové regály! Jaké jsou jejich druhy a co brát v potaz při jejich nákupu? Na obě tyto otázky si odpovíme v následujících řádcích.

Policové patrové sklady

Jestliže se ve vaší firmě pracuje spíše se zbožím menších rozměrů a hmotnosti, vyplatí se právě tento typ stacionárního na patro řešeného regálového systému. Kapacita skladu se s dalším patrem samozřejmě zvyšuje a dochází ke snížení nákladů spojených s provozem. Jediným předpokladem pro realizaci těchto regálů je vyšší strop objektu.

Paletové patrové sklady

Pro uskladnění objemnějšího sortimentu jsou vhodnější paletové patrové regály. Bez problémů si v útrobách takto řešeného systému najdou své místo i mnohem těžší věci. Stejně tak jako u předchozího modelu je třeba vyšší strop nemovitosti.

Plošiny z hutního materiálu

Optimální volbou pro opravdu náročné řešení uskladnění objemných břemen jsou plošiny z hutního materiálu. Právě ony se vyznačují maximální možnou nosností a řešením přímo na míru.

Nechte si zkonstruovat regálový systém na míru

Ať už uvažujete o jakýchkoli patrových regálech, stoprocentně volte provedení přímo na míru dle vašich představ. Přizpůsobovat se stavu konstrukce anebo velikosti polic není vhodné, jelikož vám vždy zbude neefektivně využitý prostor. Nejlepší je využití online návrháře, v němž si sami určíte, jak bude celý komplet vypadat. Zapotřebí je brát v potaz již zmiňovaný fakt, že patrové sklady jsou vhodné do prostorů s vyšším stropem.