Osvědčené tipy na údržbu bazénu v tropických teplotách

Osvědčené tipy na údržbu bazénu v tropických teplotách

Velkým strašákem majitelů bazénů nebo těch, co jeho vybudování teprve plánují, je že bude stát jeho údržba spoustu peněz. Ona to být pravda ale může a nemusí. Záleží, jak se o vodní nádrž budete starat a kolik času péči o bazén věnujete. V tomto případě se prevence vyplácí, pokud totiž dojde ke zkažení vody, např. ve velmi horkém parném létě, náprava vás může stát skutečně balík, který udělá velkou díru ve vaší peněžence!

Jak udržovat bazénovou vodu v horkém počasí?

Při standardních teplotách a běžném užívání bazénu stojí provoz pár stokorun ročně, stačí vložit do zásobníku pomalu rozpouštěcí tabletu s chlórem a je vystaráno. Je však zapotřebí pravidelně kontrolovat pH vody a udržovat ji v ideální hodnotě. Pokud srovnáte pH na začátku sezóny a pak jej pravidelně přeměřujete speciálními papírky, nemusíte se obávat, že se něco pokazí. Správné pH je naprostým základem při péči o bazénovou vodu, po otestování přidáte do vody přípravek upravující pH (buď pH + nebo -). V opravdu tropických vedrech, která u nás v létě panují poslední dva roky a jsou opravdu extrémní, je zapotřebí častější kontrola vody. V horku se vám v bazénu objeví sliz a voda zezelená raz dva, pH testujte několikrát týdně, klidně každý den. V tomto období zvyšte také intenzitu a četnost spouštění filtrace. Jaké jsou její druhy, najdete na https://www.albixon.cz/bazenove-prislusenstvi/filtrace/.

Co dělat, když voda stejně zezelená a nedá se v ní koupat?

Občas se stane, že nebudete mít na bazén pár dní čas, např. z důvodu nemoci či odjezdu na dovolenou a neštěstí je hned na světě. Co tedy dělat když je voda náhle zelená? Určitě sjednejte nápravu co nejdříve! Navštivte specialistu na bazény osobně či na internetu, např. na https://www.albixon.cz/bazeny/, kde seženete nejen bazénové čerpadlo a bazénový vysavač, ale také vám velmi dobře poradí. Na zakalenou vodu platí vločkovač za pár desetikorun, pokud je však problém vážnější, pravděpodobně se neobejdete bez testeru na tvrdost vody, přípravky na úpravu tvrdosti vody, případně na snížení obsahu železa a manganu. Na hodně zelenou vodu je třeba použít přípravek na zašokování a poté vyvločkování. Během doby čištění bazénu se v něm určitě nekoupejte a pro příště myslete na důkladnější prevenci!